Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vajon miért van a magyar...

Vajon miért van a magyar nevekben fordított sorrendben a keresztnév-családnév? Tudtok még ilyen népet? Szeretnétek ha megváltoztatnák, vagy inkább különlegesnek tartjátok ezt és tetszik?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2014. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, szóval keleti/nyugati névsorrend. Nagyon érdekes, hogy az ázsiakkal vagyunk hasonlóak ebben tulképpen egyedüli európai nemzetként.
2014. júl. 7. 19:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Végül is -állítólag- onnan jöttünk!
2014. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Ágoston Noémi ***** válasza:
49%
szerintem ne változtassák meg! így vagyunk egyedülállóak Európában, és ezzel (talán) emlékezünk az eredetünkre... szerintem sokkal furábban hangzanak a magyar nevek nyugati névsorrendben (pl. Ferenc Liszt, Zoltán Kodály, nekem nem jön be :P)
2014. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A sorrend kialakulását illetően szerintem a vezetéknevek megjelenésére vezethető vissza. A legelső vezetékneveket a tulajdonságaikról, munkájukról kapták az emberek pl. Kovács István, Szép József, Molnár Ferenc. Mivel ezek jelzők, a beszédünkben is a keresztnevek elé rakjuk, így kerülhettek oda.
2014. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Én örülnék, ha megváltoztatnák, de persze nem fogják. Számomra a hagyományoknál fontosabb a praktikusság és nemzetköziség, dehát ez csak én vagyok. :)
2014. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nekem is azért jutott eszembe a dolog, mert egyre inkább muszáj felcserélnünk a nevünket. Külföldi embereknekkel napi szinten találkozunk, mindenki fordítottan mutatkozik be itthon is, és akkor is ha mi megyünk külföldre. Az interneten töltünk ki valami űrlapot, ahol a keresztnevet előre kérik stb. Nagyon furcsa lenne ha hirtelen bevezetnék, de szerintem kb. két generáció felnőne és mindenki elfelejtené, hogy régebben fordítva volt.
2014. júl. 8. 15:00
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Én is így gonolom, viszont ezzel a véleményemmel (mármint hogy praktikusságból nem bánnám, ha nálunk is fordítva lenne) biztos, hogy kisebbségben vagyok. Az ország naagyon nagy része fel lenne háborodva, és tulajdonképpen nem igazán származik hátrányunk ebből, úgyhogy maradni fog. Az interneten én is mindenhol fordítva használom, külföldön is, a személyimben meg irataimon meg kb mindegy, hogyan szerepel. A vicces az, amikor mondjuk facebookon látom Sándor Lajos hozzászólását, és hirtelen nem tudom, melyik a keresztneve. :) Volt, hogy hónapok netes ismeretsége után esett le, hogy nem az a keresztneve az illetőnek, amit én annak hittem. :D
2014. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Praktikusságból pont a mi névsorrendünk jobb. Például a nyugati névsorrendet használó országokban az adminisztráció során a mi névsorrendünket használják. Alapvetően a vezetéknévvel azonosítjuk magunkat, az szerint rendezzük ABC sorrendbe a névsorokat.
2014. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek, szerintem is valahogy a vezetéknév előbbre való. Viszont rajtunk kívül(meg Ázsián) mindenki fordítva használja, így végül mégis mi lógunk ki a sorból.
2014. júl. 8. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!