Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mikor lesz már nálunk is...

Mikor lesz már nálunk is olyan áruház mint Amerikában, hogy MINDENT megtudsz ott venni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a Wallmarkt az olyan! Nálunk is van Tesco, Auchan, de az közelükbe sem ér!

Mindent tudsz venni, autós cucctól kezdve láncfűrészen át, a házfelújításhoz szükséges cementen át a gyógyszerig, sőt szerintem még a pisztolyt is ott veszik!

bármit!

Nem kell elmenned másik boltba mert annyira sok minden van, hogy nem kell külön barkács áruház, gyógyszertár, műszaki cikkes, mert minden egybe van!


Szerintem tök jó!


Mikor lesz nálunk már ilyen áruház amiben mindent tudok venni?



2014. júl. 19. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Inkább az lenne a fontosabb hogy mikor lesz olyan átlag fizetés mint ott. Utána már lesz olyan árúház is.
2014. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nem hiányzik, romlana vele az áru minősége, ha valóban egy "megateszkó" alakulna.


Én inkább azt szeretném, hogy minden árucikknek meglegyen a maga szakembere, szakboltja. Bécs pl. még mindig tele van cipészekkel, Olaszországban pedig még mindig van kifejezetten cipészeti akadémia, egy öreg bácsika fogad tanítványokat mindenfelől. Náluk van a szakértelem. Lehet, hogy drágább, de nem is kell évszakonként lecserélni ezeket a termékeket, így megéri beruházni rá.


Élelmiszerekből nem kellene annyit gyártani, mert nem esszük meg. A spárból hétvégenként dobálják ki a színhúst; most már el is zárják valami ketreccel, mert régen lopkodták a konténerből. Kevesebb, de minőségi táppal etetett állatot kellene nevelni, jobb körülmények között. A növényekkel ugyanígy. A rágcsáknál meg illene felhívni a figyelmet a "mellékhatásokra"...


Ettől függetlenül lehetne mindez egy épületben elérhető, ha a problémád csak annyi, hogy össze-vissza kell kacskaringózni.


Amúgy ha lenne nekünk is egy Walmart, akkor attól még ugyanúgy ott lenne az összes többi is, és versengenének egymással. Az egyik 20%-kal, a másik 30-cal csökkentené egy-egy termék árát pár napra. Ugyanúgy rohannának az emberek innen-oda, mert ezt itt, azt meg ott érné jobban megvenni.

2014. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ott van a METRO.

Ismered?

2014. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszert nálunk csak gyógyszertárban külön fogsz kapni, nem vonják egybe (remélhetőleg).

A gyógyszergyárban gyógyszert árulnak ÉS információt adnak, a walmart eladó meg aztán marha sokat fog tudni arról hogy mire mit szedj és hogy adagold, egyáltalán hogy szedheted-e, vagy együtt x és y gyógyszer mehet-e, stb, ezt nagyon hülyén kezelik az amcsik pedig lényeges dolgok.


A többi felőlem mehetne csak ne úgy alakítsák ki hogy ezeken mind végig kelljen ügetni míg odaérsz a felvágotthoz pl... a hipermarketek nekem így is gyakran túl nagyok és ugye direkt úgy vannak kialakítva hogy minél több sor mellett haladj el, stb, ez engem irritál.

2014. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Gyógyszert nálunk csak gyógyszertárban külön fogsz kapni, nem vonják egybe (remélhetőleg). "


Már nálunk is volt ilyen kezdeményezés, benzinkúton lehetett kapni pl. Aszpirint, sebtapaszt, szódabikarbónát meg hasonló "alap" dolgokat. Most nem tudom mi a helyzet, mert nem vagyok egy nagy gyógyszerzabáló típus, jó ha évente egy levélnyi tabletta lemegy a torkomon összesen. Annak is a fele másnaposság elleni Aszpirin :D


"a walmart eladó meg aztán marha sokat fog tudni arról hogy mire mit szedj és hogy adagold, egyáltalán hogy szedheted-e, vagy együtt x és y gyógyszer mehet-e, stb, ezt nagyon hülyén kezelik az amcsik pedig lényeges dolgok. "


Az amcsiknál az ilyen áruházakban gyógyszerként árult készítmények 90%-a placebo gyógyszer, vagy csak minimális mennyiségű hatóanyagot tartalmaznak. Ha áruházban vásárolt gyógyszereket vacsoráznának, akkor se nagyon lenne semmi bajuk tőle.


Azt viszont én is utálom, hogy bemegyek tejért, kenyérért és Hertz szalámiért, és e három dologért körbe kell járni az egész áruházat. Ezért utóbbi időben már nem is nagyon vásároltam nagyáruházakban, idén talán ha háromszor voltam benn ilyenben, már lehet hogy sokat mondok.

2014. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!