Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szokták még valahol (külföldön...

Szokták még valahol (külföldön akár) cselédnek vagy szolgálónak hívni a házi személyzetet?

Figyelt kérdés
(házvezetőnő, sofőr, séf, kertészek...)
2014. okt. 3. 01:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést: nem mindegy, hogy minek nevezik? A munkája ugyanaz, nem a megnevezésen múlik a helyzete.
2014. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a "séf" = fönök mióta lenne cseléd?!?!?!
2014. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a séfet a privát házamban lévő privát konyhában tevékenykedő szakácsra értem, akkor ő ott nem főnök, mert az én vagyok, kettes.
2014. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem nem mindegy, mert kíváncsi vagyok :)
2014. okt. 3. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:
HA téged háztartási menedzsernek hívnakm közben meg mindenes cseléd vagy, akkor miért érdekes, hogy minek neveznek? Ugyanazt a munkát végzed, ezen kivül mindenki eleve tudja, hogy a hangzatso név alatt mit kell érteni.
2014. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon barmit lehet kerdezni. Nem mindegy neked, hogy engem miert erdekel?
2014. okt. 4. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Külföldön senkit nem neveznek cselédnek vagy szolgálónak, mert nem tudnak magyarul.
2014. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnalom hogy a lenyeget nem sikerult felfogni.
2014. okt. 5. 02:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel értelmetlen a kérdéed...

Mi a különbség aközött, ha azt monja valaki, hogy szolgáló vagy vagy pedig takarító

2014. okt. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!