Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A "szexuális étvágy" kifejezés...

A "szexuális étvágy" kifejezés csak szerintem egy komikus képzavar?

Figyelt kérdés
Most akkor szexuális vágy, vagy étvágy? Az ÉTvágyban tudniillik már benne van az étel.
2014. dec. 8. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a "felfalja a tekintetével" meg a hasonlók nem jelentenek neked semmit...
2014. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hannibal Lecter a női áldozatait:

- megöli

- megerőszakolja

- megeszi

Tetszőleges sorrendben.

2014. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.Nincs itt semmiféle képzavar.
2014. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szexuális és étkezési vágyat gyakran keveri a nyelv, valószínűleg azért, mert nagyon hasonló a kettő. Szerintem nem komikus, inkább színes, érdekes. Egyébként nemcsak a magyar van így ezzel, pl.: she's a maneater, hunger for love, stb.
2014. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ceri ***** válasza:

lehet, hogy nem csak szerinted, de nem komikus képzavar. Mást jelent -ha nüansznyi különbség van is- a 2 féle megfogalmazás. Persze lehet, hogy nem mindenkinek.

Akinek nagy az étvágya ebben a tekintetben, azt arra az emberre használják aki nem nagyon válogat. Elfogyaszt minden félét ami az útjába kerül. Igen, habzsol, mintha étel lenne, méghozzá jó étvággyal mindent.

De lehet, hogy csak én vagyok ilyen vájt fülű.

2014. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!