Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz az, hogy az iszlámban a...

Igaz az, hogy az iszlámban a többnejűség azért lett létrehozva, hogy a hódításra ösztönözzön?

Figyelt kérdés

A következőt hallottam: Mohammed azért vezette be a többnejűséget, hogy ne csak a vagyon, hanem a társadalom nőtagja is egyenlőtlenül oszoljanak meg. Ha egy gazdag férfira három plusz nő jut, akkor ez azt jelenti, hogy ők három ember elől vesznek el nőt. Ez nőhiányhoz vezet, aminek az a célja, hogy elősegítse a terjeszkedést, mert ahol nőhiány van, ott a férfiak hódítani kénytelenek, hogy vagyont és nőt szerezzenek.


Tényleg ilyen számítás áll emögött? Ez a Mohammed ennyire ravasz volt? Mindig is azt hittem, hogy csak egy különös szokás, de így belegondolva...


2015. jan. 21. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Az iszlám az ószövetségen alapul, a többnejűség abban megengedett, sőt!
2015. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:
81%
Én úgy tudom, hogy a háborúk miatt kevés volt a férfi és rengeteg a nő, ez vezetett a többnejűséghez. A bibliai időkben is.
2015. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mohamed Próféta(béke legyen vele), igaz úton járt, és bölcs volt.

Ő nem vezette be a többnejűséget, és nem is tiltotta. A többnejűség korlátlan számban volt szokás az arab törzsek között, már elötte is, és az Isten a Koránban korlátozta ezt maximum 4-re, azzal a jótanáccsal, hogy 1 is elég, mert az ember ne képes igazságos lenni, talán még egy feleséghez sem.

Vagyis nem hogy bevezetve nem lett, hanem korlátozva lett!

2015. jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj kérdező de annak amit írtál köze nincs a valósághoz és nagy tudatlanságra utal. Ezzel nem megsérteni akarlak.


Többnejűség nem azért van a Iszlámban, hogy ha egy férfinak olyan kedve van lehessen neki több felesége, hanem a nők érdekében és védelmében.


Gondolj bele, ha például ma egy nő elveszít a férjét és egyedül marad 3-4 gyerekkel. Szerintem egyetértünk abban hogy nehéz dolga van. Gondoskodnia kell magáról és fel kell nevelnie a gyerekeit. Gondold el hogy ez a középkorban történik. Ma az állam valamilyen szinten segít de akkor? Éhen haltak volna mind.


Vagy hogyan tartod fent a rendet egy olyan helyzetben amikor egy férfire jut 2-3 nő úgy hogy a férfiak ne csalják meg a feleségüket? Te sem örülnél ha a párod megcsalna igaz?


Egyébként az Iszlámban a vagyon elosztásában is igazságos. Ezt is rosszul tudod. A gazdagoknak minden évben a vagyonuk meghatározott részét a szegényeknek kell adniuk.


Igy belegondolva már érted?

2015. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!