Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Angol/Amerikai és nők hogy...

Angol/Amerikai és nők hogy veszik fel a férjeik nevét?

Figyelt kérdés

Fiktív példa:


Marie Adams férje Patrick Johnson.


Akkor oké,hogy Mrs.Johnson,de ha meg akarná tartani a sajátját is,akkor az hogy nézne ki?És mellé a keresztnevét valahogy odatehetné?


fiktív magyar példa: Nagy Teréz és Kis József házassága


Kis Józsefné ,vagy Kisné Nagy Teréz, vagy Kisné Teréz



És a németek ? :D



#névfelvétel-angol-amerikai-német
2015. febr. 22. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt is ugyanugy mukodik, mint Mo-n. A hazassag utan lehetosege van a feleknek megvaltoztatni a nevuket.

Pl. James Brown felesegul veszi Julie Smith-t.


Julie vagy megtartja a sajat nevet es akkor mindig Julie Smith marad es akkor a nevebol soha nem derul ki, hogy ferjezett vagy sem, illetve felveszi a ferje vezeteknevet es akkor Julie Brown lesz, es ugy mutatkozik be, hogy Mrs. Julie Brown vagy csak Mrs. Brown es akkor a masik tudni fogja, hogy Julie ferjnel van es a ferje Brown.


Az angoloknal a Mrs. jelzi, hogy az illeto ferjezett, mint a magyarban a -né.


Ha bemutatkozok vkinek, hogy Anna Jackson vagyok, es ugy szolitanak meg hogy Mrs. Jackson de en nem vagyok ferjnel, akkor kijavitom oket, hogy Miss Jackson es abbol kiderul, hogy hajadon vagyok.


Filmekben kerdezik a not a ferfiak mikor bemutatkozik peldaul hogy Eva Hebb es visszakerdez a ferfi "es hol van Mr. Hebb" mert az Eva Hebb-bol meg nem derul ki hogy ferjezett vagy sem.

2015. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!