Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van egy ismerősöm, aki általán...

Van egy ismerősöm, aki általános iskolában terrorizált. Évekig jártam pszichológushoz utána. Még most se léptem teljesen túl a rengeteg sérelmen. Most menyasszonya van, esküvője lesz. Ha bosszúból tönkreteszem az esküvőjét, jobban fogom érezni magam?

Figyelt kérdés

Csomó emberről hallani, hogy sérült felnőtt lett, mert gyerekkorában szemétkedtek vele. Szerintem az én sérültségemet az okozza, hogy megrendült az önbecsülésem, megvetettem magamat azért, mert nem voltam elég erős visszavágni. Hogy hagytam, hogy eltiporjanak. Saját magamat utáltam meg.


Én nem akarok olyan ember lenni, aki egész életében ezért nyavalyog. Ha kell, inkább tönkreteszem felnőttként a **hadék boldogságát.


2015. márc. 21. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy hasznosabb lenne ha most így felnőtt fejjel megkeresnéd és normálisan átbeszélnéd vele a dolgot. Akik ilyen fiatal gyerekkorban problémásak azok közül sokan normálisak leszek felnőttkorukra és megkomolyodnak. Ilyenkor szégyellik is utólag, amit tettek. Szembesítheted vele, mit okozott neked anno. HA(!) ez így van, akkor egy ilyen átbeszélés 10x hasznosabb lehet neked is, mint a bosszú. Persze egy ilyen beszélgetés kezdeményezéséhez nagy lelki erő kell.

Szerintem...

2015. márc. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia !


Velem is szemétkedtek gyerekkoromba az osztálytársaim közül bántalmaztak, csúfoltak, ezen kívül még volt több probléma az életembe.

A bosszúállástól nem fog helyreállni a belső sérülésed, én ettől úgy szabadultam meg, hogy megtértem befogadtam Jézust az életembe Ő helyreállította a rombolást amit a gonosz végzett embereken keresztül nem csak ezt hanem sok mást is.

Ma stabil és szilárd belső alappal rendelkezem, stresszmentesen élek van egy belső békém az embertársaimon nem akarok bosszút állni.

Ne gondold azt, hogy ez a beletörődöttség és a gyengeség jele sőt ehhez kell igazán erő, hogy ne indulatból haragból cselekedj a múltbeli sérelmekért és a jelen sértéseiért ez a plusz csak Jézustól kapható meg.


Ha van további kérdésed írj privátba szívesen válaszolok.

2015. márc. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha tönkreteszed az esküvöjét (habár nem tudom elképzeni, hogyan akarod megtenni) azzal KÉT dolgot érsz csak el.


1. lesüllyedsz az illetö (gyerekkori) szintjére


2. utána büntudatod lesz, mácsak azért is, mert ezzel a menyasszony életét meg te teszed tönkre.


Ha értelmes ember vagy, akkor beszéld meg az illetövel, hogy mi volt akkoriban, vagy felejtsd el az egészet.

2015. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Arra gondoltál, hogy egy esküvön kettö ember lényeges: a völegény és a menyasszony is.

Az esküvöt nem tudod úgy tönkretenni, hogy csak az egyiknek árts ezzel. Valószínübb, hogy éppen az ártatlan nö lesz az, aki belerokkan.


Ideje lenne felnönöd és nem gyerekkori sérelmeken rágódni, mert ez igencsak beteges, gyerekes dolog. Inkább keress fel egy jó, de tényleg jó pszichológust és kezeltesd magad.

2015. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Engem is bántottak az osztálytársaim általánosban. Egyrészt már nem érdekel, mert nem a múltban élek, hanem a jelenben, és a jövőm építem. Másrészt: nézem, ki mire vitte, és semmivel se jobbak, mint én. Nekem ez elég.



Az a baj, hogy te úgy érzed, hogy ezek a negatív hatások határozzák meg az életed, de ez nem igaz.

Te döntöd el, hogy ki vagy, merre haladsz, és mit akarsz.

Te még mindig úgy gondolsz saját magadra, mint arra a szerencsétlenre, akit terrorizáltak a suliban. Ezen kell változtatni, de baromi gyorsan.



A helyedben tudod mit tennék?

Keresnék egy szép képet, írnék hozzá egy kedves üzenetet, (Pl.: Nagyon sok boldogságban, békességben, és szerelemben eltöltött közös évet kívánok mindkettőtöknek! Sok sikert, és gratulálok!). Aztán átküldeném neki facen.

Utána elégedetten hátradőlnék, hogy lám, mennyivel normálisabb, különb ember vagyok, mint ő, mert képes vagyok megbocsájtani, elengedni a múltat, és van neveltetésem.


Pont.


Azt írod, magad utáltad, mert nem tudtál visszavágni, stb, az önbecsülésed van romokban. Egy ilyen lépés sokkal több önbecsülést fog neked adni, mint ha tönkreteszed az esküvőt, köznevetség tárgya leszel, akár sikerül, akár nem, és mindenki gonosz, kicsinyes, szemét embernek fog tartani.

Egy ilyen húzással csak azt bizonyítanád, hogy megérdemelted a bántásokat, amit kaptál, és magad ellen fordítanád az ismerőseidet.


Ha küldesz egy kedves gratulációt, esetleg lesz némi lelkifurdalása az illetőnek, hogy mennyit bántott, pedig lám, milyen kedves ember vagy, és az ismerőseid is ezt fogják gondolni.


Nem éri meg gonosznak lenni.

Bizonyíts!

Mutasd meg, hogy te igenis jobb, különb ember lettél, mint bárki gondolta!

2015. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva már maga a kérdés is meglep. De hogy ezt a népszokásoknál kérdezed... Ugye népszokást azért nem akarsz csinálni belőle? :D
2015. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem hinném, hogy képes lennék megcsinálni. Nem is gondoltam teljesen komolyan, csak egyrészt tegnap este rohadtul mélyponton voltam, másrészt érdekeltek a reakciók.


Egy dologra úgy érzem, fontos reagálnom:



"Az a baj, hogy te úgy érzed, hogy ezek a negatív hatások határozzák meg az életed, de ez nem igaz. "



Ez a lényeg, és ezt érzi szerintem minden bosszúálló ember. Lehet, hogy már semmin nem változtat utólag a bosszú, mármint tényszerűen nem, de helyreáll az önbecsülésed, és ez rendkívül fontos szerintem.


A másik pedig, hogy igazából attól fél, azért frusztrált szerintem minden olyan ember, aki hozzám hasonlóan érez, mert úgy érzi, hogy ez a megoldás. Soha nem az ártani, büntetni akarás az elsődleges, hanem a saját életünkön való javítás. A börtönbe se azért küldenek valakit életfogytig, hogy jól megbüntessék, mert megérdemli (mármint fejlettebb helyeken), hanem elsősorban azért, hogy távol tartsák a társadalomtól. Bennem valahogy az az érzés volt mindig is, hogy ezzel helyreállna a világ rendje és a belső békém. Azt érzem, hogy helyreállíthatatlanul károsodtam, és félek, hogy ezen nem áll hatalmamban csak úgy változtatni. Ettől lesz valaki frusztrált, nem az inzultustól magától. Az már rég elmúlt, 8 éves történet. A félelem abból ered, hogy mi van, ha ez egész életemben kihat mondjuk arra, hogy mennyire vagyok társasági ember. Elmondom nektek, hogy utána évekig nem mertem megbízni senkiben a korombeliek közül. Komolyan. Egy olyan barátom nem volt, akivel úgy éreztem, hogy bármit megoszthatnék. Az osztályban is gyakran csak az ellenséget láttam mindenkiben, aki az egykori "menő arcokra" emlékeztetett (mert amúgy többen voltak ezek a mákvirágok). Gimi vége felé nyíltam meg annyira, hogy egyáltalán őszintén mertem valakivel beszélni, nem álarcok mögött, mindig keménységet mutatva. Egy rémálom volt. Annyi minden lehetett volna más, ha a szüleim időben kivesznek abból a tetves iskolából. Sokkal boldogabb ember lehetnék, nem egy ilyen morózus, nőgyűlölő korcs, amivé válni kezdek.



"Nem éri meg gonosznak lenni."


Nem? Pár politikus meg magasra jutott pszichopata azért elég jól megél belőle. Sztálin elég gonosz volt nem? És őt ki büntette meg? Őt ki vonta felelősségre a bűneiért?



"Őszintén szólva már maga a kérdés is meglep. De hogy ezt a népszokásoknál kérdezed... Ugye népszokást azért nem akarsz csinálni belőle? :D"


Nem akarok. Amúgy jogos a felvetés, de most őszintén, tudsz jobbat? Te hova írtad volna? :D

2015. márc. 21. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán jobban fogod érezni magad... egy darabig. Aztán rájössz, hogy még mindig gyenge a megbecsülésed, de legalább két vagy több ellenséget is szereztél magadnak. Kerüld el őket messziről!
2015. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!