Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amerika lenne az én hazám?

Amerika lenne az én hazám?

Figyelt kérdés
Ha meghallom az amerjkai himmnuszt, indirekt módon libabörös leszek, és büszkén hallgatom végig, míg a magyart nem. Ha látok pár videót a World Trade Center összeomlásáról, bőghetnékem van. 16/F

2015. máj. 8. 17:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Vagy csak bemeséled magadnak ilyen hülyeségekkel.
2015. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Vagy nem.
2015. máj. 8. 17:49
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor döntsd el, kíváncsi vagy-e a válazokra. Erre a kérdésre akkor let válaszolni, ha már éveket éltél ott.
2015. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Válazokra?
2015. máj. 8. 18:05
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok. Sikerült a lényet megragadnod, vagyis hogy elkövettem egy félreütést egy kisebb érintőképernyőn...
2015. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem Amerika a te "hazád", mert Amerika (ami amúgy egy kontinens, no problem) senkinek sem a hazája. Vagy esetleg indiánnak is érzed magad?


Az ilyen tévelygő gondolatokra a rossz nevelésed és a jelenkori média-agymosás a magyarázat. Fogadok azt is elhiszed, hogy minden nigg€r 30 cm-es fässzal jár, vagy minden ázsiai színkitűnő (már látom is, ahogy hevesen "érvelsz", hogy nem-neeem). Egyébként nem vagy ezzel egyedül, a te és az én (19 vagyok) korosztályod, ez a gangsta-rap-pen nevelkedett, "smoke weed everyday", "szeretkezzneháborúzz" idiótä, tehetetlen és agymosott banda mind hasonlóan érez szeretett Amerikájuk iránt. :)


Ha pár éven belül nem múlik el, menj nyugodtan, mert nincs szükségünk rád Magyarországon. Semmi sincs, amit adhatnál az országnak.


Tudod, honnan tudom? Mert én is gondoltam így. :) Pont így.

2015. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, csak vágyódsz oda, azért van ez.

Én az anyanyelvem miatt érzem, hogy itt van a hazám, és nagyon boldog vagyok, hogy Aranyt, József Attilát, Radnótit, Tóth Árpádot, és Weörest eredetiben olvashatom. Már ezért érdemes volt megszületni..

De ott... ott valóban az indiánoknak van a hazájuk.

Van egy nagyon szép Franz Kafka írás, ezt én is szoktam érezni:


„Ha indiánok lehetnénk! mindig pattanásig feszülten, és a vágtató lovon, beledőlve a levegőbe, mindig újra meg-megremegve a remegő földön, amíg már sarkantyú sem kellene, hiszen hol volt itt a sarkantyú, és a gyeplőt is elengednénk, hiszen hol volt itt gyeplő, és a tájat sima sörényű pusztának látnánk, már ló nyaka, ló feje nélkül.”


(Franz Kafka: Vágy hogy indiánok lehessünk, Tandori Dezső fordítása)

2015. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én valószínűnek tartom a reinkarnációt, és ha ez valóban indirekt, nem tartom kizártnak, hogy valamilyen "inkarnációs" emlék miatt.


Én pl. ötévesen minden reggel el kellett, hogy énekeljem az iskolájukban a himnuszukat, de nemhogy libabőrös nem leszek tőle, hanem évekre el is felejtettem a hangzását, teljesen közömbös számomra.

2015. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
És van egy kis roma-beütésed is...
2015. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Nem Amerika a te "hazád", mert Amerika (ami amúgy egy kontinens, no problem) senkinek sem a hazája. Vagy esetleg indiánnak is érzed magad?


Az ilyen tévelygő gondolatokra a rossz nevelésed és a jelenkori média-agymosás a magyarázat. Fogadok azt is elhiszed, hogy minden nigg€r 30 cm-es fässzal jár, vagy minden ázsiai színkitűnő (már látom is, ahogy hevesen "érvelsz", hogy nem-neeem). Egyébként nem vagy ezzel egyedül, a te és az én (19 vagyok) korosztályod, ez a gangsta-rap-pen nevelkedett, "smoke weed everyday", "szeretkezzneháborúzz" idiótä, tehetetlen és agymosott banda mind hasonlóan érez szeretett Amerikájuk iránt. :)


Ha pár éven belül nem múlik el, menj nyugodtan, mert nincs szükségünk rád Magyarországon. Semmi sincs, amit adhatnál az országnak.


Tudod, honnan tudom? Mert én is gondoltam így. :) Pont így.

"


Izzik az ujjam hogy kioktathassalak :D. PONT nem a néger, swag, meg a sok b*i baromság fogott meg az országban, hanem alapból az emberek hozzáállása a dolgokhoz, nem ez az itthoni szitkozódás, irigykedés, hogyha a másiknak több pénze van, akkor biztos lop, meg rohadjon meg. Aztán ne is említsük az ominózus történelmét az országnak, több mint 300 év és itt tartunk. Igaz, van adóssága, igaz, nem igen áll jól, de tetszik az ország.

2015. máj. 8. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!