Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A karikás ostort hogyan lehet...

A karikás ostort hogyan lehet takarítani? Vagy mivel ápoljam?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vizet semmiképpen ne használj mert nem tesz jót a bőrnek.

Régen faggyúval kenték, én a len olajat ajánlom én is azt használom, lószerszámnak meg mindennek ami bőr.

Ha sokat használod a karikást esőben is akkor mindig ha megázott és megszárad érezheted, hogy megkeményedik, olyankor mindig kend be olajjal vagy faggyúval és csak azután dolgozz vele mert máskép megtörik a bőr.

Én minden nap használom a karikást mert ez a szakmám és az életem, de a mostani karikásom kb 10 éves már, csikó bőr és szerintem legalább még 10 évig kihúzom vele. :D ha vigyázok rá!!

2015. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szilikonzsírral kenem.
2015. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az a bőrőpoló, amit lovas boltokban lehet kapni az nem jó rá? Vagy inkább a természetes olaj?
2015. aug. 2. 12:16
 4/6 Kobold66 válasza:
Bőrolaj. Olcsó, egyszerű, nagyszerű...
2015. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én még nagyapámtól tanultam sima disznózsír semmi flanc .
2015. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha megvan az, amivel ápolni akarom akkor kézzel vagy esetleg ecsettel?
2015. aug. 12. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!