Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nagyon fontos, Luca-szeket latok?

Nagyon fontos, Luca-szeket latok?

Figyelt kérdés
mivel 13 muveletbol all a szek elkeszitese, dec. 25-en melyik muvelet maradt meg hatra?
2015. aug. 28. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az előző 12-t tudtad,akkor kizárásos alapon az utolsó lépés. Ugye nem az zavart össze,hogy 24-e este kell szerinted használni? A hagyomány szerint 26-án az éjféli misén álltak rá.
2015. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom lepesek szerint az elkesziteset, ezert kerek segitseget. Viszont nem erdekel mindegyik lepes, csak az utolso elotti, azaz amit 25-en csinalnak.
2015. aug. 28. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs meghatározva,hogy melyik dolgot pontosan melyik napon kell elvégezni,csak hogy 13 napig tartson. Tehát ha összeírod,hogy miket kell tenni és azt szétosztod 13 részletre,akkor szerintem tökéletes. De konkrét válaszként mondjuk pácolás utolsó napra,vagy utolsó láb behelyezése, vagy lecsiszolás esetleg minta belefaragása.
2015. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2015. aug. 28. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

# 1


"A hagyomány szerint 26-án az éjféli misén álltak rá."


26-án nincs éjféli mise, és sosem volt.

Az éjféli misén Krisztus megszületését ünnepeljük minden év december 25-én, nulla órakor.

2015. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy nem csak 13 napig készül, hanem 13 különböző alkatrészből áll, amit 13 különböző fafajtából kell elkészíteni. Tehát naponta egyet, így jön ki a 13 napos munkafolyamat, maga az összeállítás pedig folyamatosan történik. A legutolsó műveletet konkrétan az éjféli misén kell elvégezni (mert a mise előtt még csak a 12. napnál tartunk).


De ha fölállsz a székre, akkor utána usgyi, mert a boszorkányok üldözni fognak. Rohannod kell hazáig, mert a saját tűzhelyednél/szentképeknél már nem tudnak bántani. Útközben az útkereszteződéseknél egy-egy marék mákot kell szétszórni, mert a boszorkányok addig nem mehetnek utánad, amíg szemenként össze nem szedték. :)

2015. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!