Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » 23 évesen elkezdhetek még...

23 évesen elkezdhetek még zenélni? Játszhatok együttesben, ha eddig még nem zenéltem?

Figyelt kérdés

Na, szóval, az a helyzet, hogy igazából kb. fél év zongoratanulást leszámítva sosem zenéltem, DE mindig is éreztem és tudtam, hogy nagyon jó a fülem és nagyon muzikális alkat vagyok. Hallás után amatőr szinten bármit le tudok játszani zongorán, és a tanár anno azt mondta, hogy az átlagnál jobb a ritmusérzékem, és van hozzá tehetségem. Lehet, hogy közrejátszik, hogy anyukám anno énektanár volt. Pl. a fejemben úgy le tudok játszani egy zenét, hogy szinte fizikailag hallom, és azt hiszem, ezért olyan katarktikus számomra az, amikor zongorán lejátszom ugyanazokat a hangokat - mert így összecsengenek a külső hangok azzal, ami belül szól. Ugyanígy egy jó rockzene is teljesen eksztázisba tud ejteni.


Nem is tudom, miért nem tanultam eddig zenélni. Igazából szerintem az lett volna az ideális, ha a szüleim korán beiratnak, de sajnos ez nem történt meg. Most viszont szeretném bepótolni. Tudom, hogy már nem teljesen ugyanolyan, mintha gyerekkorban kezdeném, de akkor is bele akarom vetni magam. A zongorát már valamennyire ismerem, és szeretem is, de a basszusgitár is vonz. Szerintetek érdemes belevágnom? És ha igen, melyikbe és milyen keretek közt?


2015. aug. 31. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Törvény nem tiltja.
2015. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sose késő. Ha másért nem csak magadnak. Annyira amennyire nem megerőltető. Csak úgy hogy örömöd legyen benne.
2015. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már... Ez nem élsport, hogy egy idő után már kiöregedsz hozzá. Soha nem késő elkezdeni zenélni.


Zongorán több mindent és több stílust lehet játszani mint a basszusgitáron, és önmagában is lehet nagyot alkotni vele zenekar zenekar nélkül. De egyik se nehéz hangszer, zongora talán annyival nehezebb hogy több szólam játszik egyszerre.

2015. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem késő! Én 27 évesen kezdtem el zenélni.
2015. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly 22 évesen kezdtem el akusztikus gitározni amire egy haverom tanított meg aki énekes egy zenekarban, de gitározni is nagyon jól tud. elég jól megtanultam, a barátnőm is tanít engem elektromos gitáron játszani mert ő is benne volt régen egy zenekarba igaz helyi zenekar volt de elég népszerűek voltak a környéken.


2 hónapja kerültem be a haveromék bandájába, eredetileg csak egy koncert erejéig ugrottam csak be, em terveztem hogy zenekarba fogok játszani, csak hobbiból csináltam. De annyira belejöttem hogy hirtelen még a törött kezű gitárosuk aki sajnos nem tudott játszani neki is le esett az álla hogy a próbákon is csak azt az alapszintet tudtam hozni hogy úgy ahogy elviselhető volt, de koncerten annyira jól ment hogy sokan megjegyezték hogy van érzékem a dologhoz. Akkor egyre több fellépésre hívtak miket ilyen helyi bulikba meg kocsmákba meg múlt szombaton egy közeli falunapon is felléptünk.

2 hét múlva lépek fel megint ami picit komolyabb lesz mert egy közeli gyár rendez céges bulit és oda hívtak meg minket 1 órás muzsikálásra hogy ne csak disco meg a szokásos mulatós zenék menjenek hanem legyen némi rock is, főleg hogy a dobosunk és a basszus gitárosunk is ott dolgoznak és ismerik a buli szervezőt aki utolsó percben döntötte el hogy lépjünk fel mi is egy üres órába. Igaz nem kapunk érte pénzt, de buliból megéri, ételt, italt kaphatunk és akár egész nap ott lehetünk.

2015. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!