Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon egyre inkább...

Magyarországon egyre inkább divatos a férfiaknál a szakáll, mint Törökországban?

Figyelt kérdés

Jó ideje felfigyeltem arra, hogy a férfiak közül egyre több a szakállas.


Amikor Törökországban jártam, ott láttam hasonlót.Arra nagyon sok férfinak van szakálla,a fiatalabbaknak is, meg amikor fodrászhoz mennek, akkor a hajvágás egyben van a szakálligazítással, szemöldökigazítással.


Sok magyar is úgy néz ki így, mint egy török.Néha alig lehet őket megkülönböztetni.

Fekete haj, fekete szakáll, illetve sok esetben hasonló arcszerkezet.



2015. szept. 1. 19:59
 1/10 anonim válasza:
68%
Hála istennek. Végre láthatok szakállas pasikat.
2015. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez a divathullám inkább nyugati hatást tükröz, nem keletit. A fiatalok között főleg a hipsterek miatt terjedt el.


Amúgy meg a magyarok nagy részének barna a haja, nem sokban hasonlítunk a törökökhöz.

2015. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért bőven vannak itthon is sötétbarna, fekete hajú férfiak.
2015. szept. 1. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Egy férfi legyen kövér,szőrös és büdös! ;)
2015. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

[link]


"Sok magyar is úgy néz ki így, mint egy török.Néha alig lehet őket megkülönböztetni.

Fekete haj, fekete szakáll, illetve sok esetben hasonló arcszerkezet."


Ja,Borsodban.

2015. szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Most mi a tényleges kérdés?

Ameddig nem voltál szakállas férfi, nem tudod, hogy miért jó ez. Szakállat növeszteni egy egyszerű és elfogadott módja annak, hogy megváltoztasd az arcod karakterét. Kicsit olyan ez, mint a nőknél a smink.

2015. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ötödik:

[link]


:D

2015. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem divat ez feltétlen, nekem azóta van szakállam, mióta kinőtt, ha nem kötelező nem is vágom le, mert hozzám tartozik. A törököknél azért van a többségnek mert hagyomány.
2015. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

A törökös kinézet (sok embernél) nem véletlen.

Már a vérszerződéskor is egy türk törzsszövetség kötött szerződést egy (valamivel nagyobb) finnugor törzsszövetséggel, ezért is van sok régi török szavunk.

Utána itt volt a 150 év török megszállás, amikor nőket nem nagyon hoztak magukkal, de attól nem tartóztatták meg magukat. Jó, a megszálló katonák nagy része hódoltsági területről való ember volt, pl. szerb, de sok volt azért köztük az igazi török meg a bolgár török, akik itt hagyták a génjeiket.

Ezek mellett számításba lehet venni a nem török, de hasonló kinézetű népeket, pl. az iráni jászokat meg a kunokat.


A szakáll meg tényleg nyugatról terjed az utóbbi 10-20 évben.

Konkrétan, én is szakállas vagyok jelen pillanatban, de ez nem annyira divat, mint a borotválkozás utálata. :) Az áll alatti vékony bőr folyton kiperseg és fáj borotválkozás után, úgyhogy nagyon örülök, hogy most kezdek divatos lenni. :)

2015. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Like, ha neked is Éjjel-nappal Bp Marci jutott eszedbe. Ja ez nem Facebook...
2015. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!