Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a szalagavató lényege?

Mi a szalagavató lényege?

Figyelt kérdés

Mindenki megvan huzatva, hogy jaaj szalagavató...


Egyáltalán mi ez? És mi értelme van?


2015. szept. 12. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy jó buli.
2015. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szalag (az a szalag) a felnőtté válás szimbóluma. Az iskola eddig tanított és pátyolgatott (Alma Mater), most elvégezte a munkáját és kibocsájt téged az életbe. Ott már magadnak kell helyt állni.
2015. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Ez csak nemrég jött divatba. Régen a szalagavató csak egy iskolai rendezvény volt, nem ilyen nagy és drága felhajtás, mint ma. A végzősöknek tűztek a ruhájára egy szalagot az alattuk levő osztály tanulói. Ez jelezte, hogy abban az évben érettségizni fognak. Más jelentősége nem volt.
2015. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és az baj, hogyha engem nem érdekel a szalagavató? Én szívem szerint hagynám az egészet. Nincs kedvem, táncolni, kinyalni magam, és adni a művigyort mindenkinek.
2015. szept. 12. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, max kihagyod.
2015. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szalagavató lényegét leírták a 3-as válaszban. A te problémád, azonban az, hogy a mai értelemben vett (esetleg puccos) rendezvényre lemenj-e. Ezt mi nem tudjuk. Kérdés, mi a szokás az iskolában, milyen az osztály véleménye erről, mik a kötelezettségek, mik a lehetőségek. De az biztos, hogy érettségi előtt állsz. Mutasd meg magadnak, hogy tényleg elég érett vagy és képes vagy a körülményekhez igazodva helyes döntést hozni. Egyébként a hangulat rajtad is múlik. Tegyél érte.
2015. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én időmben (nem most volt, 1986/87 tanévben voltam végzős) egész egyszerűen fel sem merült, hogy valaki ne menjen el a szalagavatójára. Bunkóságnak számított volna mind az osztálytársakkal, mind a 3. évfolyamosokkal szemben. Arról nem is beszélve, hogy a nyitótáncba mindenki bele volt koreografálva.
2015. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mi a fene ***** válasza:
Ahogy előttem irták, régebben sajna nem volt ilyen felhajtás, kis iskolai ünnepség énekkarral, szendvics, sajtos rúd üdítő. Szülők ott se voltak, nem volt autó, be se tudtak volna jönni.De most más a szokás, nem biztos hogy helyes ekkora felhajtást csinálni és a szülőket hatalmas költségbe verni. A lányaimnak már volt, nem nagyon puccos, de főleg a kisebbé nagyon megható, szebb volt mint a ballagás. Jogod van hozzá, hogy ne menj el, de lehet hogy meg fogod bánni. Ha az osztály készül, a szülők tudják vállalni a költségeket,ne húzd ki magadat, menj el !
2015. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!