Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért vették át a magyarok a...

HackeR_BananA kérdése:

Miért vették át a magyarok a hallowent az amcsiktól?

Figyelt kérdés
Mindenki arról besz3l hogy mennyire várják a hallowent, szerintem minden ország a saját ünnepeit ünnepelje. Amerikába más a hangulata is. Mert mindenki felkészűl rá. Ha itthon bemennék valakihez cukorért jigsaw jelmezbem valszeg hívná az elmegyógyintézetet. Valaki leírná miért vettük át a hallowent? Válaszokat előre köszönóm! :)
2015. okt. 27. 21:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#5 Kösz, feldobtad az estém. :)


Leginkább amúgy a média hatására. Egyre több olyan filmet, sorozatot látni amiben megjelenik a halloween és az ahoz tartozó szokások. Nyilván a fiatalság meglátta a lehetőséget hogy egy jó ok a bulizásra ennyi.

Nem sokra vagyunk attól se hogy bejöjjön a kicsik körében a beöltözős csoki kéregetős része a dolognak. Azt is megmondom miért.

A kisfiam is a mesékben látja ezt a szokást, tetszik neki. Mindig kérdezgeti mikor lesz halloween, mondja hogy beszeretne öltözni. Mivel látja az üzletekben a sok faragni való tököt és az ilyen-olyan díszítéseket persze hogy leesett neki hogy mostanában van a dolog. Természetesen elmagyaráztam neki hogy itt ezt nem szokás ünnepelni, nekünk vannak más ünnepeink ami meg az amerikaiaknak nincs. Elkeseredett, nem is kicsit, ami érthető hisz gyerek és hiába magyarázod neki nem érti, ő csak azt látja hogy ott ez van és milyen jó dolog akkor itt miért nincs. Komolyan elgondolkoztam rajta hogy veszek egy pár csomag vegyes apró csokit, cukrot és megbeszélem néhány olyan ismerőssel aki közel lakik és jóban is vagyunk hogy egyszer csak érkezünk és adjanak neki csokit. Végül elmaradt, megelégedett a tökfaragással de azért fel-fel hozza a témát. Abba pedig biztos vagyok nem csak az én gyerekem hiányolja ezt a mókát és abba is hogy nem csak az én fejembe fordult meg hogy össze hozza a gyereknek a halloween-i csoki gyűjtést hogy a kedvébe járjon.

2015. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyre több filmben és sorozatban tűnik fel a halloween?

Honnan szedted ezt a baromságot??

2015. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Onnan hogy így van. Nézz meg akármilyen amerikai sorozatot mindnek van olyan része amiben épp halloween party van, ahogy a filmekből, főként az aminációsokból jönnek ki újabb és újabb haloweenhez köthető témájú darabok.

Meséknél és a mesecsatornákon menő sorozatokról ugyan ez elmondható, és ilyenkor mennek is ezek a részek.

De a reklámok is, csak hogy egyet említsek a mostani emag reklámban is megjelenik. Nyomatják a média minden részén.

2015. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a halloween hülyeséggel, hogy előbb utóbb a fiatalok elfelejtik a halottak napját!!!!

Senki se fog a temetőbe járni rendberakni a sírokat meg megemlékezni. Inkább beöltöznek és jól érzik magukat. És ez szerintem nagyon nagy baj!

2015. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül értek ezzel egyet. Temetőbe nem csak hallottak napján lehet menni. Miért kötelező nov elsején emlékezni a szeretteinkre meg rendbetenni a sírt?!

Én részemről szerencsés vagyok mert még nem temettem senkit, de ha oda kerül a sor biztos hogy az év bármely napján kifogok menni a temetőben nem akkor amikor "kötelezővé van téve".

2015. nov. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mikor a virág elhervadna, akkorra viszem a másik csokrot. Ez így volna szokás máshol is. A halottak napja viszont (a nevében is benne van) az a halottak napja! Akkor az egész nap szinte róluk szól és a megemlékezésükről.
2015. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Értem én hogy az lett kitalálva hogy arról szól hogy megemlékezzünk a halottakról, de kb pont olyan mint a valentin nap. Arra mindenki fújog hogy miért csak február 14-én szeretjük egymást. Vagy az anyák napja is ilyen. Én az év minden percében szeretem anyukámat és az év bármely napján meglepem őt valami aprósággal ha épp úgy adódik, miért kell azt pont május első vasárnapján tenni?
2015. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én már igazából nem is tudom mit nyavalygok.... Örülnöm kéne már annak is, ha a mai fiatalok közül 10ből 1 tudja a mamája lánykori nevét...
2015. nov. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!