Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek is ciki a disznóvá...

Szerintetek is ciki a disznóvágás?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 14:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem.A disznótorral ugyanúgy megadták a végtisztességet az állatnak mint a halotti torral az elhunytnak.
2015. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Kiskoromban (10-14 évesen) én is azt gondoltam hogy ciki és parasztos, meg szégyelltem hogy mi nem boltban vesszük a húst mint más osztálytársam, hanem elmegyünk vidékre disznót vágni. Sőt, az egész vidéket és az embereket cikinek éreztem. De amióta felnőttem, teljesen másképp látok mindent. Egyáltalán nem ciki.
2015. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%

Abszolút nem ciki. Miért lenne az? Én jó bulinak tartom.

17/L

2015. nov. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%

"Nem.A disznótorral ugyanúgy megadták a végtisztességet az állatnak mint a halotti torral az elhunytnak."


Azért a kérdés se semmi, de neked sikerült überelni egy nagyobb okossággal...


---


A disznóvágás nem paraszti szokás, azért mert nem a földesúr ment ki megbökni a malacot még ő is tartott disznóvágást, főleg ha ünnepet rendezett.


---


Anonymus

2015. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

# 14


A 11. válaszoló egyáltalán nem mondott hülyeséget. Ennek régen kultúrája volt, ami már faluhelyen is kezd elfelejtődni.

2015. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15


Nem erre gondoltam, tudom én is, hogy hagyomány. Arra céloztam, hogy nem azért disznó tor, mert disznót vágnak. Ennyi erővel tarthatnánk, tehén tort, nyúl tort vagy akár csirke tort is. Nem tartunk... A disznótor nem azért lesz tor mert disznót vágtunk. A tor alapvetően nem tisztelgést jelent a halottal szemben, hanem egyszerű megemlékezést. Elveszítünk az életünknek egy olyan részét, amely többé már nem tér vissza, így erről szertartásos keretek között megemlékezünk. Ezért tartunk halotti tort.


A disznó vágás során a disznóval az ember saját disznósága hal meg, és e miatt tort ültek, a családtagok pedig megbocsátottak egymásnak és kibékültek egymással. Már, ha valaki ezt komolyan veszi és nem csak annyit ért belőle, hogy "valahogy asztalra kell kerüljön a hús". Pontosan e miatt a gondolkodás miatt hal ki ez a hagyomány. Mivel értelmét vesztette, így nincs miért csinálni.


---


Anonymus

2015. nov. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért hal ki ez a hagyomány, mert régen nem volt más lehetőség húshoz jutni, ma meg akkor vesz az ember a sarki közértbe, és annyit, amennyit csak akar.

Aki vidéken élt, és nem tartott jószágot, az csak ritkán és csak rendelésre tudott venni a falu egyetlen hentesétől, de az is lehet, hogy az három falu hentese volt.

2015. nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
25%
13as jó buli neked, mikor leszúrnak valakit késsel? Idióta!
2016. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

egészen pontosan: valamit!!!!

Lehet, hogy a disznó a te rokonod, de valójában nem személy.

2016. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
A macskát bezzeg gondolom sajnálnátok, ha azt szúrnák..
2016. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!