Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A szlávok, főként a szlovákok,...

A szlávok, főként a szlovákok, miért szeretik annyira a tengeri fityfenéket?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom hogy Szlovákiában sokkal több a salátabár, ahol mindenféle halsalátát, ráksalátát, tonhalat, meg garnélát árulnak. Meg egy csomó kagylókonzerven is rajta van hogy Szlovákiában készült. nem értem hogy lehet ez. Mármint tudom hogy az oroszok szeretik a tengeri dolgokat, mint a ruszli, de nekik ott a jeges-tenger, meg délen a bosnyákoknak, horvátoknak is ott a tenger. De a szlovákoknak nincs! :O Gondoltam rá hogy a Szovjetunió idején szerették meg annyira, hogy mai napig termesztenek kagylót meg rákot sós medencékben, de rájöttem hogy akkor ennyi erővel Magyarországon is meghonosodhatott volna. Aki bír valamilyen információval ezzel kapcsolatban az írjon, mert biztos érdekes.

2016. jan. 10. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pont azért, mert nincs egy tengerük?
2016. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát lehet egyébként. Mert arra gondoltam hogy nekünk sincs tengerünk, és mégis a Balatonparton ott árulják a tengeri halakat. De azért akkora kultúrája nincs nálunk a halacskának.
2016. jan. 10. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs tengerem és én is nagyon szeretem ezeket a fityfenéket. És azt is szeretném, ha nem kellene ezekre külön vadászni, hanem könnyen elérhető lenne bárhol és bármikor, még hónap végén is ;)


De azzal mondjuk tele van a hócipőm, hogy a Balaton-partján hekket árul minden halsütő. A Balaton mellett balatoni halat akarok enni, nem tengerit.

2016. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Globalizáció van. Ha tengerparton eszel tengeri herkentyűket, akkor lehet hogy "odaillőbb", de egyáltalán nem biztos, hogy ott helyben horgászták ki aznap reggel, és nem a világ másik feléről importálták...
2016. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, mármint hogy fizikailag lehetséges hogy polipot egyek a Himalája tetején ^^ Csak mégis azt gondolná az ember hogy a tengerparttal bíró nemzeteknél népszerűbbek ezek a dolgok .
2016. jan. 10. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem népszerűbbek. Mármint, lehet, hogy a szlovákok bele vannak őrülve a tengeri herkentyűkbe, de annyi és annyiféle sushi-t úgyse találsz ott, mint Japánban, és nem lesz annyi halételük mint a horvátoknak.
2016. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
Ez marhaság, éppen olyan üzletben voltál ahol a tulaj mániája hogy azt árul. A miskolci Tescoban többféle tengeri herkentyűt látok mint a kassaiban. Egyébbként a fiatalok eszik ott is mint máshol is, mert divatos kaja. És mit halandzsázol a Szovjetúnióról? Szlovákia ugyanúgy nem tartozott bele mint Magyarország. Egyébbként az oroszok sem nyagyon szeretik, téveszted az oroszt az olasszal. :-)
2016. jan. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!