Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Várjátok a locsolókat, Lányok?

Várjátok a locsolókat, Lányok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nekem már túlerőltetett ez a húsvéti locsolkodós téma. Csak moshatok megint hajat, mert általában mindenki a létező legpocsékabb szagú kölnivel állít be.
2010. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, de nem is leszek itthon. Apukám meg öcsém elmegy locsolni én meg anyukámmal már évek óta lelépek egy napra:D
2010. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Én utálom a húsvétot. Ma már csak a pénzért jönnek, meg tiszta kényszer az egész. És amúgy is.
2010. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem "Bulgary"-m van. Jöhetek?
2010. ápr. 3. 15:41
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Ja és pluszban az eredeti népszokásból csak annyi maradt meg, hogy jönnek a pénzért meg a csokiért. Régen ennek teljesen más jelentése volt, mára meg mi maradt belőle... Szóval inkább "nem vagyok itthon" alatta.
2010. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem kell pénz csak egy puszi!

Jöhetek?

2010. ápr. 3. 15:51
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Ma a lányoknál ez nem divat, inkább részegen bepucsítanak az első szembejövőnek.
2010. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

tök jó

ők utálják, de azért van képük kimagyarázni, hogy ez a fiúk miatt van...

2010. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja,ja!
2010. ápr. 3. 16:11
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem várom, elmegyek moziba, a rokonok messze laknak, az ismerősök felnőttek, családjuk, párjuk van, idegeneknek meg nem nyitok ajtót, ki tudja, ki jönne locsolkodás ürügyével feltérképezni, mit lophat el, és mennyire biztonságos az ajtónk...


Mikor kicsi voltam, voltunk egy húsvéti tojás kiállításon, volt ott minden, festett tojás, patkolt tojás, csipkézett tojás, gyönyörűek voltak, nagyiméknál húsvétoltunk évekig falun, akkor ott még ennek nagy hagyománya volt, még a pap is beugrott egy pohár vízzel, festettük és főztük a hímest, zsírkrétával-gyertyával festettem mintát a tojásokra, ami rajta is maradt, ott falun mindenki ismert mindenkit, ez "természetes" volt, hogy mindenkit szívesen fogadnak, és senki nem részegedett le, nem volt nagy eláztatás. De itt Pesten ez a hagyomány nem volt meg, ráadásul 21 év alatt, amióta ebbe a lépcsőházba költöztünk 4 éves koromban, majdnem teljesen kicserélődött a lakóközösség, nagyon kevesen maradtunk első tulajdonosok közül, itt így nincs olyan hangulata, mint gyerekkoromban falun, ott még az ételszentelésre is vitt a templomba mindenki egy kosárka húsvéti ételt, bort, tele volt a templomudvar hímzett terítőkkel kibélelt húsvéti kosarakkal, nekem külön kis kosaram volt.

De nincs már olyan hangulata, inkább elmegyek moziba, ha akarsz, oda jöhetsz elkísérni, de a jegyet te fizeted. :-)

2010. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!