Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Székelytől szeretnék kérdezni?

Székelytől szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés
Anya székely, apa ázsiai. Apa is szereti a zenészeket, kultúrát. Ha elmegyünk Erdélybe, akkor hogy fogadtok minket? Voltunk Magyarországon, de ott nem túl kedves a legtöbb ember. Rasszista dolgokat mondtak ránk. Még anya is román volt nekik. Nektek baj, ha valaki ázsiai vagy félig? Anya már rég volt ott, nem tudja mi változott. Szerinte ti vendégszeretők vagytok.
2016. márc. 19. 13:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Zenéteket
2016. márc. 19. 13:58
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
A székelyek ezerszer különbek. Olyanok, amilyennek a magyarnak kéne lenni. Nyugodtan mehettek, ők még nem felejtették el, hogy honnan jöttünk.
2016. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan johettek, itt a legtobben vendegszereto emberek.

ui. ha sorozni mentek semmikepp se kerjetek heinekken termeket!

2016. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ennek örülök. Sörözni biztos nem megyünk, de azért köszi a tanácsot.
2016. márc. 20. 06:17
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Édesanya székely, akkor mi a kérdés? A magyarokból pedig ne indulj ki, mert egy székelyből akkor lehet legkönnyebben románt csinálni, ha Budapestre utazik. Menjetek, s ne szégyelld megvallani kik vagytok, ott még emberek laknak.
2016. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Az exem székely. És mindennek úgy kellett lenni ahogy ő mondja, vagy ha nem addig akaratoskodott amíg el nem érte amit akart...És ha valamire nemet mondtam neki már én voltam a makacs. És ha olyat mondtam ami nem tetszett neki rám csapott nem annyira erősen....És tiltotta hogy más férfiakkal beszéljek... Úgy viselkedett velem mint egy főnök a beosztottal, és sose bókolt,sose dícsért meg akárhogy a kedvére tettem és bókoltam neki...Végül dobtam,mert még abba is belekötött hogy nagy a hasam fogyjak le.... :////
2016. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6, ugyanezt egy magyarorszagi is meg csinalja... ember fuggo.
2016. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, ez neked is hibád volt, tán benned kevés volt az akarat, túl sokat tűrtél neki az elején. Próbálta volna ezt egy fajtabéli tűzrőlpattant székely leánnyal, s kapott volna olyan asszonynevelést, hogy ment volna a szeme világába!
2016. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

" Próbálta volna ezt egy fajtabéli tűzrőlpattant székely leánnyal, s kapott volna olyan asszonynevelést, hogy ment volna a szeme világába! "


Tényleg? Nekem azt mondta ha a húga férjével lennék...Vagy azt csinálnám amit mond vagy fel is út le is út...... Azt mondta náluk a férfi hordja a kalapot...

2016. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a férfi hordja a kalapot. Tán alá kéne legyen rendelve? Nem azzal van baj. Én tudok úgy kalapot hordani, hogy emellett asszonyomat megbecsülöm, nem alázom, s nem verem meg. De ne is próbáljak ilyet, mert az Úristen a büszkeséget, s az akaratot nem sajnálta osztani a szebbik felemnek sem, ezért is nem sokáig maradna becsületem odahaza, ha ilyen hitványsággal próbálkoznék. A baj azzal az emberrel van, aki azt gondolja, attól áll a kalap a fején, ha zsarnokává lesz az asszonyának, másrészt a baj azzal az asszonnyal van, aki megmarad az olyan ember mellett. Na, de nagyon el vagyunk menve a kérdés témájától, s ha nem fejezzük be, a kérdező jogosan fog kihajíttatni minket innét...
2016. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!