Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hitgyülekezet tagjai, hogy...

Hitgyülekezet tagjai, hogy hirdetitek az evangéliumot, milyen modszert használtok Jézus tanácsai szerint?

Figyelt kérdés

2016. márc. 29. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Sehogy ha hirdetnénk mondanánk,nekünk hirdetnek a Baptisták.
2016. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves Hitgyülekezeti keresztények,én találkoztam testéretekkel de ők azt mondták,hogy mindenütt hirdettek.Egy testvéretek aki átjött a mi vallásunkban azt mondta ,hogy nemszebed hirdetni nektek,csak a prédikátornak.

A kérdésem az,hogy ha messze töletek vannak ágyhozkötöttek öregek stb.ezek ha töletek függ,hogyan tesznek szert az evangéliumra?


Köszönöm.

2016. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 A kedves ismerősöd valamit felreérthetett. Sok olyan példát tudok, hogy az emberek a halálos ágyukon tértek meg: pl a dédim. És én is szoktam a barátaimmal az igéről, ehhez nem kell presbiternek v pásztornak lenni.


kérdezőnek:

Vannak erőszakosabbak, őket én se bírom, de vannak mormális emberek is akik nem arra teszik a hangsúly, h most azonnal térj meg, kersztwlkedj meg, stb. Pl egyik ismerősöm kifejezetten drogos embereknek hirdeti az igét, velük úgy kezdi, h mivel a kábítószernek is vannak ugyebár "transzbaesési"

2016. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi veletlen elment, az elozo vagyok


Hatásai, ugyanúgy mint a Szent Szellemel való betöltekezes folyamán ezért könnyen megtalálja velük a hangot.


Meg van olyan is aki minden kérdésre igével válaszol. Ez persze nagyon idegesítő.


És nem igazán szoktunk kiállni az utcára igét hirdetni.

2016. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én találkoztam már hitgyülis asszonnyal egy kórház udvarán, ahol hirdette az Evangéliumot. Nekem közös ima miatt volt rá szükségem és őt kaptam. Utána mesélte, hogy hetente többször járja a várost hirdetni Krisztust.
2016. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy volt hitgyülis baràtom azt mondja,hogy a hitgyülekezet a baptista es a pünközsdista tanaibol tàplãlkozik,csak nezzem az ATV-t es ott meglàtom,de en nemismerem egyiketse igy en nemtudok vèllemènyt.


Ha valaki többet tud erről,vàrom a velemènyèt.

2016. ápr. 2. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúitol tanulnak sokat,az ATV-re 50%-ban Jt.-tol tanult dolgokat prédikálnak.A többi már csak körítés meg adventista szöveg.
2016. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kérdező: elég sokan vagyunk a Hit Gyülekezetében, nem tudom, hogy ki hogyan evangélizál, biztosan vannak akik kimennek az utcára random embereket leszólítani, de akiket én ismerek ők velem együtt igyekeznek úgymond "jó bizonyságok" lenni, a környezetükben élőknek, ismerőseiknek, stb, az életvitelükkel bemutatni milyen kereszténynek lenni (sokszor nem is mondjuk rögtön hogy keresztények vagyunk) Persze ha úgy jön ki bármikor szívesen beszélgetünk az igéről, Istenről stb, meg ha kérdezik akkor is mondjuk. Sokféle ember jár oda, biztos vannak akik mashogy csinálják, nem tudom. De a gyülekezetnek mint egyháznak célja hogy minél több ember hallja az evangéliumot, erre törekszünk szerintem mind. :)

Ami a tanítások alapjait illeti, Derek Prince-t és Kenneth Hagin-t tudom megemlíteni, többek között velük indult meg a kereszténység igei alapokhoz való visszatérése, az ő tanításaikból Németh Sándor is biztosan átvett, mondta is többször. De az igehirdetésnek az ige az alapja nálunk, nem más felekezetek tanai. Aztán ha van egybeesés más egyházak tanításaival akkor az azért van, mert ők is a Bibliából merítették. :)


#2: Engem a szüleim vittek magukkal az istentiszteletekre, kb 13 éves korom óta hallgatom a tanításokat (19 vagyok, már évek óta magamtól járok oda, csak hogy tisztázzuk ;)) és sose mondta senki h csak a prédikátor hirdethet igét, sőt, mindenkit buzdítanak a hitünk felvállalására, az evangélizálásra ahogy Jézus is tette ezt a tanítványaival. :)


Ha valakit érdekel a Gyülekezet hivatalos álláspontja magáról, itt a honlapjának a linkje:

www.hitgyulekezete.hu/egyhazunkrol

2016. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha igazán Jézust követed akkor elfelejted ezt a szektát és normális életet élsz sőt nem viszel bele másokat az efféle szektákba és különféle agymosó "Jézus nevében" show műsoros vallásnak nevezett kiskirályságokba.
2016. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es kinek irtad ezt a fogyatékos bejegyzésedet.Irj korektül,hogy tudja az olvasó kinek es mit irsz.
2016. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!