Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szabadkan mennyire biztonsagos...

Szabadkan mennyire biztonsagos az utcan magyarul beszelni? Illetve magyarkent esti szorakozohelyekre menni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Jajj... Most vicc a kérdés, vagy ennyire nem vagy tisztában a valósággal?
2016. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszólalsz Szabadkán magyarul, szerb nindzsák ugranak elő és összekaszabolnak egy machetével. Nem számít, hol vagy, ők megtalálnak.



Most komolyan...

Vannak, akik nem szeretik a magyarokat, éjszaka ne mászkálj egyedül, közbiztonság nem túl jó Szabadkán, de nem fognak megkéselni a népszínház előtt, ha magyarul beszélsz.

A szórakozóhelyek főleg szerbek, szerb zenékkel. Egészen más világ, mint Magyarországon. (Lehet bent dohányozni, a sörösüvegeket hozzávágják a padlóhoz, azon sétálsz).

Egy vad hely ez a Szerbia, de meg lehet szokni. :D

2016. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk csak annyira, hogy a Mc Donalds-ban mindig van magyar alkalmazott, ha valaki magyarul szeretne rendelni. Nagyjából egy napot voltunk ott, kocsmázni nem voltunk, de nem tűnt vadabbnak a város az átlag magyar városnál. Velünk mindenki magyarul beszélt, segítőkészek voltak, szerbbel talán nem is találkoztam Szabadkán, de olyankor persze megpróbálom az angolt, ha nem tud, akkor továbbmegy, ennyi.
2016. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 Mi benne a vad? Most voltam egy hetet. Kicsit lepukkant hely, de teljesen jámbor népek ezek, itthon sokkal több a balhé, a magyarok szerintem rosszabbak. Voltam Belgrádban, Novi Sadban, vidéken is, sehol nem volt semmi. A magyarokat meg egyáltalán nem utálják, szerintem a szerbek kicsit unottak, teljesen nem érdekli őket, hogy milyen nemzetiségű vagy. Egy horváttól biztos bekattannak, de egy magyar nem érdekli őket.
2016. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A normalis valaszokat koszonom:)
2016. ápr. 8. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok:

Én innen származom, hidd el, tudom, hogy milyenek valójában.

A szerbek nagyon vendégszeretőek, a legjobb vendéglátók. De igazán akkor ismered meg a mentalitásukat, ha itt élsz. Nagyon erős bennük a nacionalizmus (erősebb, mint a magyarságban...), tudják, hogy ez az ő országuk és éreztetik is az itt élő kisebbségi magyarokkal.

Azon jót mosolyogtam, hogy a magyar városok durvábbak. :-) Jelenleg Budapesten élek és sokkal kulturáltabb város minden szempontból.


Szerbiában már ért atrocitás azért, mert magyarul beszéltem... (és ezzel mindenki szembesül: ha kórházba kerülsz leordít az orvos, hogy beszélj szerbül, mert ez szerbia... )


Szabadka nagyon szép város, főleg, mióta a népszínházat vagy 20 év után sikerült helyrepofozniuk. Az ételek nagyon finomak. A szabadkai piac érdekes, de vásárlásra nem ajánlom, mert minőségtelen másolatokat árulnak (még a mosóporok is hamisítottak). De egy kalandnak jó.

2016. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolso:)koszonom a valaszaid:)aki elsonek valaszolt azt nem is ertem minek valaszolt semmi ertelme nincs a hozzaszolasanak...

Az ember csak szeret utazni es kivancsi hova viheti aranylag biztonsaggal a csaladot:)Hallottam hogy a szerb egy vermes nep jobb tudni elore ugye nagyjabol mire szamithat az ember:)

2016. ápr. 8. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Én továbbra is fenntartom a véleményem, hogy egyáltalán nem vérmesek, inkább baromi unottak és fásultak, de én nem lakok Szerbiában, így a másik válaszadó biztosan jobb választ tud adni, a családom egy jó része viszont Belgrádban él, szerintük sem vérmesebbek a szerbek a magyaroknál. Szabadka azért mivel magyarlakta biztosan kicsit más kategória. Én nyaraláskor ott sem tapasztaltam semmi furcsát, amikor pedig közölték h direkt mindig van a mekiben magyar alkalmazott, azon igencsak meglepődtem. Ja és minden ki volt magyarul is írva, úgyhogy nem nagyon éreztem az elnyomást, sőt.
2016. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, a szabadkai szerbek is veszik fel az állampolgárságot tömegével. Szabadka 25 éven belül egy homogén magyar város lesz :D. Én is szabadkai vagyok, csak az egyik hozzászólóval ellentétben én továbbra is Szabadkán élek, és emberekkel dolgozom.Innen merítem a tapasztalataimat.

Jóhogy tudnak magyarul, és nem csak a mekiben.De azért azt is hozzá kell tenni, hogy mind vendéglátás, mind kocsmázás szempontjából megvannak az ún. magyar helyek. Meg a nem magyar helyek is. Utóbbiból több van, hiszen a szerbek általában jobban állnak anyagilag, megengedhetik magunknak. Ezért is van velük tele az Árkád Szegeden, nem pedig vajdasági magyarokkal. Tisztelet a kivételnek mindkét oldalon.

2016. jún. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, és szerintem már el lehetne felejteni, hogy a szerb büszke nép. Van egy haverom, aki magyartanár mesélte, hogy már rengeteg megkeresése volt szerbek részéről, hogy tanítsa meg őket alapszinten magyarul. Önként veszik fel a magyar állampolgárságot, és húznak külföldre. Akkor mi itt a hazaszeretet? A horvátországból menekülteknek meg érdekes mód mind van horvát útlevelük...

Én ha hazafi vagyok, akkor nem veszem fel ÖNKÉNT más ország állampolgárságát, csakhogy kimenjek külföldre. Hanem maradok otthon és maradok hazafi.

Ja igen, és a szerbek nem nacionalisták, hanem soviniszták. Szabadkai földim, tudod mi a kettő között a különbség? Én még nem hallottam szerbet úgy beszélni a szerbségről, hogy ne szidta volna mellette párhuzamosan az albánokat, muzulmánokat, horvátokat stb. Az lenne nacionalizmus, ha önmagában lennének büszkék eredetükre. Ehelyett: mi fzább gyerekek vagyunk, mert nem vagyunk olyanok, mint a muzulmánok, akik áttértek az iszlám hitre. Vagy albánok (és akkor itt be is fejezem....).

2016. jún. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!