Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tartják a fiatalok...

Miért tartják a fiatalok közül egyre többen cikinek/szégyellni valónak a néptáncot?

Figyelt kérdés
Miért óckodnak ilyen sokan tőle? Miért idegenkednek attól, hogy táncoljanak, népdalokat énekeljenek, őrizzék a hagyományokat?

2016. máj. 17. 23:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%

Mert szerinted mi értelme van?

Egyre távolabb vagyunk már attól a korszaktól, ahol ezt még élvezték is az emberek. Mert tudtommal a szórakozás volt a cél. Akkor még nem volt telefon, tv, meg könyv se volt nagyon a háznál sok helyen. Nem volt lehetőség búvárkodni, a kirándulásnak se volt sok értelme...stb.

Meg kellene már érteni, hogy a 21.században ezek már nem szórakoztatóak.

Nekem azért ciki, mert az asszonyverő, megalázó, primitív parasztjancsik jutnak ezekről eszembe. Akik történetesen ilyenekkel tudtak csak foglalkozni, szórakozni, mert ennyiben kimerültek a lehetőségeik.

2016. máj. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Na 1. válaszoló nagyon érti a népszokások lényegét. Na de mindegy...


A kérdésre válaszolva, én azt vettem észre, hogy egyre többen járnak. Amúgy ez ilyen életkorbeli sajátosság. Mikor én tizenéves voltam (kb. 20 éve), akkor is "ciki" volt. De hát tizenévesen minden ciki, ami kilóg a sorból. Egyetemen már más volt helyzet. Sok néptáncos ismerősöm volt és a népszerű eberek közé tartoztak...szóval senki nem nézte le őket, inkább felnéztünk rájuk és csodáltuk őket egy-egy fellépésen.


Szóval az emberek változnak. Meg nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a fiatalok közül senkit nem érdekel. Mindig lesz olyan, akit érdekelni fog.

2016. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Te mégis kinek képzeled magad Ketteske? Mit képzelsz ki vagy te? Engem te ne merészelj itt elnyomni. Van véleményem és leírom. Én is beszólhatnék most neked, mégsem teszem, mert elfogadom mások véleményét.

Te pedig cserébe fogadd el az én véleményem. Ez a minimum. És ne merészelj engem lenézni, mert nem tudhatod, hogy honnan szedek információkat. Ha ismernél is, akkor se lenne jogod ahhoz, hogy így nyilvánulj meg velem szemben.

2016. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%
Mert manapság a fiatalok körében a SWAG YOLO mentalitás a jellemző, ez pedig ellentétbe ütközik a népi hagyományok tiszteletével és inkább lesz*rnak mindent, aminek van értelme. Amúgy az első válaszolónak üzenem, hogy van igazság abban, amit mond.
2016. máj. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
70%, idehányod, hogy neked "asszonyverő, megalázó, primitív parasztjancsik" jutnak erről az eszedbe, aztán amikor beszólnak neked, akkor hisztirohamot kapsz, és fel vagy háborodva. Kapj már észbe, ember.
2016. máj. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
1%

ŐSzintén szólva sok dolgot nem tartok gáznak és értelmetlennek kivéve a Hon és népismeretet. Szerintem egy nagy baromság. elaludtam rajta sokszor, emlékszem általános iskolában próbálták ránk erőltetni azt a fost.

Akik ezt a néptánc nevű fostalicskát művelik nagyon ráérős és kényelmes emberek. Van, vagyis csak volt egy ilyen ismerősöm, aki ezt csinálta naphosszat, oda volt az egészért, videókat linkelt be nekem hogy a két kisgyerek milyen szép táncot durrantott a színpadon és hogy ő milyen büszke rájuk. Engem valahogy nem hozott tűzbe.


Valóban egyetértek az első válaszolóval, szintén ugyanazok a díszmajmok jutnak eszembe erről. sosem bírtam sem a Matyó hímzést se semmilyen paraszt megnyilvánulást. Nem szeretem. És tényleg egy elavult szokás az egész.


Előre leszögezem engem se provokáljon senki!

2016. máj. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%

Én egyetértek az elsővel. És én egyébként nem attól óDZkodok, hogy népdalokat énekeljek és "őrizzem a hagyományokat", hanem attól, hogy mézeskalácshuszár jelmezben, darutollas kalapban fehérharisnyás, fodrosszoknyás lányokat táncoltassak, mert ezek egyszerűen hülyén néznek ki. Hülyén néztek ki régen is, és hülyén néznek ki ma is. Nem tudom, hogy egy ilyen népviselet mi a szarért volt jó:


[link]


Ez a legszexibb nőt is rondává teszi, mert mindent eltorzít rajta, ami szép. A haját nem lehet látni, deréktól lefelé meg karcsú vonalak helyett egyetlen túlméretes segg hatását kelti, hullafehér lábakkal. Okádék. Képzeld el Megan Foxot vagy Emma Watsont ilyen ruhában, mindjárt elmenne tőle az ember kedve. Hülyék voltak ezek régen, hogy ilyen göncöket hordattak a nőkkel. Tipikus primitív, begyöpösödött ostoba falusi szellem, hogy a nő legyen jó dundi, mert akkor lesz elég zsírraktára az utódok felneveléséhez, és véletlenül se nézzen ki csábítóan. Egy visszamaradott, buta világ lenyomata. A férfiak legalább kinéztek valahogy az ingeikben meg csizmáikban.



Azonkívül a legtöbb embernek, valljuk be, nincs sok köze a néptánchoz, meg általában a népi dolgokhoz. Ez nem Bajorország, meg Tirol, ahol ezek a hagyományok még ma is élnek, mert folyamatosan ápolták őket. Magyarországon ez a fajta hagyományőrzés már régóta nincs jelen, a szocializmus tönkretette, de talán már azelőtt se volt igazán divat. Az ilyen népi öltözetek, amiket Hollókőn meg a Hortobágyon látsz, ma már csak kirakatok a német meg amerikai turistáknak, akik látni akarják a híres magyar "Pusstá"-t, meg "Gulash"-t, meg az ötösfogatot, de valójában mindannyian tudjuk, hogy ezek már nem élő, autentikus dolgok. Nincsenek már igazi csikósok, csak páran vannak, akik néha beöltöznek, hagyománytiszteletből. De nem őrzik már úgy a hagyományaikat, mint más országokban, nem folytatják az ősi mesterségüket és az öltözetnek sincs olyan szerepe. Nem úgy viszonyulunk a népviselethez, mint mondjuk a skótok vagy a németek a sajátjukhoz. Ugyanez a helyzet a néptánccal. Ez valamiféle hóbort mostanában, én is ismerek több embert, aki csinálja, nem tom, miért. Lehet, hogy falun lehet vele csajozni, nem tudom. (Mert hát valljuk be, ha más nem, a fiúk legalábbis ezért táncolnak.)

2016. máj. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

70%-os neked mi az isten bajod van? Ki válaszolt neked? Én a kérdésre válaszoltam.


Én arra írtam, hogy nem érted a lényegét, mert kijelented, hogy semmi haszna nincs. Ennyi. És azt is kérdezőnek írtam, nem neked.

Amúgy nem tudom honnan veszed ezt a stílust, de elég alpári vagy...vérszemet kapsz mikor senki nem szólt hozzád...beteg ember...

2016. máj. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
34%

Én nem tartom cikinek, egyszerűen csak hidegen hagy. Nem tudok és nem is akarok azonosulni paraszti hagyományokkal és kultúrával. Szerintem a magyar identitást nem csak ez az egy társadalmi réteg képviseli.


20/F

2016. máj. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Ahol igazi magyarok vannak (pl. Erdély) ott nem tartják cikinek. Magyarországot meg hagyjuk inkább. Ott előbb adnak a gyereknek szappanoperás nevet is, mint a saját népükét. Csoda, hogy hivatalos nyelv a magyar és nem német vagy ilyesmi.
2016. máj. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!