Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Volt valami az illatozásnál...

Volt valami az illatozásnál gyakorlatiasabb haszna annak, hogy régen szappanokat tettek a ruhásszekrényekbe?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimnél, és más, idős emberek házában találkoztam ezzel a szokással.

2016. júl. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem volt több haszna. A pipereszappanok jó illatot árasztottak, így nem lett a ruháknak dohos "szekrényszaguk", ha hosszú ideig álltak a szekrényben (mondjuk a téli pulóverek, kabátok nyáron).
2016. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PresidentEvil ***** válasza:
A szekrényben nem volt más haszna, csak illatosított, viszont jártam még olyan lakásokban, ahol a polcokra volt kitéve egy-egy márkásabb nyugati szappan, mintegy dísztárgyként, mint ahogy sok helyen dobozos üdítők, nyugati szeszes italok üvegeit használták ugyanerre a célra. Akkoriban ilyesmihez nehezebb volt hozzájutni és bizonyos (egyszerűbb) körökben, ha nem is státuszszimbólum volt, de mutatta, hogy az illető hozzájuthat ilyesmihez.
2016. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én most is szoktam pakolni szappant a szekrénybe. Nagyon jó illata lesz a ruhának, még ha az öblítő illata már hetekkel a ruha felvétele előtt elillant.
2016. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Moly ellen jo
2016. aug. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!