Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit kérdezzek? Néphagyományokr...

Mit kérdezzek? Néphagyományokról kell interjút készítenem 1 helybéli idős emberrel.

Figyelt kérdés

Néphagyományokról kell interjút készítenem 1 helybéli idős emberrel.. (Tápióságon)Milyen hagyományokról kérdezhetném a bácsit ami csak a mi településünkre jellemző?..

és mégis hány kérdést tegyek fel?

1 óra áll a rendelkezésemre, és az interjúnak 3 oldalasnak kell lennie... segítsetek!! kérlek írjatok kérdéseket esetleg valamiféle néphagyományt.. kérlek..

előre is köszii(L)


2010. ápr. 17. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezd azzal , hogy megkérdezed, hogy milyen néphagyományok léteznek arra, ami csak az ott élő népcsoportra jellemző.

Mikor vannak megtarta, milyen népviselet tartozik hozzá, milyen a menete az aktuális eseménynek.

Vagy egyszerűen kérdezd meg hogy az ő fiatal korában , hogy ünnepelték a húsvétot és a karácsonyt.

2010. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is azt csinálom. :D Neked is a Tápió-vidéki természetvédelmi versenyre kell?

Üdv.

2010. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Néprajzosnk tanulok, s ezért tudom, hogy az idős embereknek az őket körülvevő világ természetes. Nem biztos, hogy tudja, milyen egyedülálló kultúrát hordoz az ő faluja, sokszor csak akkor jön rá, ha mondják neki. rdemesebb lenne tematikusan kérdezned, pl milyen vallási ünnepeket ünnepelnek meg komolyabban, ezek mikor vannak, mi történik olyankor, mit csinálnak a lányok, asszonyok, férfiak, gyermekek.

A népszokásokhoz tartozik az egyéni élet nagyobb eseményeinek helyi szintű megrendezése, születés, keresztelés, esküvő, temetések, stb, ezekre is szerintem külön kellene rákérdezned.

Ha te is ott élsz, akkor a saját rokonaidat is kikérdezgetheted előtte, esetleg a papot, ha van, akkor a helytörténészt, hogy szerintük mi különlegesen tápiósági szokás, aztán ha ezeket leírod, akkor már konkrétumokat is kérdezhetsz a bácsitól, hogy ez meg ez hogyan is történik :)

2010. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy nénivel jobban járnál (ált. ők vallásosabbak, meg ugye ők hordozzák és adják át a hagyományokat, tehát átadók és átvevők is egyben, míg a férfiak inkább csak átvevők...
2010. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

thx mindenkinek

elkészítettem az interjút és két 5-öst kaptam rá:):)

2010. máj. 2. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!