Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen ruhákat hordtak az...

Sansa LannisterStark kérdése:

Milyen ruhákat hordtak az ősmagyar nők nyáron?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyünk Kurultajra, még sosem voltam, és nagyon izgulok. Szeretnénk kiöltözni, de 25 °C lesz, úgyhogy a kaftánomat nem veszem fel (max átöltözök ha hűl a levegő). Viszont alig találok a google-n honfoglaláskori divatról bármiféle képet vagy adatot, így nehéz kitalálni, mi lenne a korhű. Arra gondoltam, veszek egy fekete bokáig érő szoknyát (könnyű anyag, kínaiban tucatszám lehet kapni, és szerintem szép) meg egy világos toppot vagy blúzt, az öv, süveg, tarsoly, ékszerek stb. így is úgy is rajtam lesz. Szerintetek ez így megfelel vagy ki fognak röhögni?

#honfoglalás #hun #Kurultáj #kaftán #ősi magyar viselet
2016. aug. 5. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A puzdrádat el ne felejtsd!
2016. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Bő ujjú ing, bő nadrág csizmával. A nadrág betűrve a csizmába, az ujja leszorítva vagy összehúzva.

[link]

2016. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Óh, a Kiszely doktor! Ő autektonikus ilyesmiben!
2016. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Bohóckodni akármiben lehet. De abban biztos vagyok, hogy a nőknek hosszú ujjú, zárt ruhája volt.
2016. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Gyöngyös párta feltétlenül szükséges! Ropogós rokolya se volna életidegen. Apró csakrákat lehet hímezni rá!
2016. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyapjas süvegem van rakamazi turullal meg lószőrrel, eszemben sincs pártát felvenni :D
2016. aug. 5. 17:52
 7/7 anonim válasza:
54%

Én is megyek, rajtam fehér alapon feketével hímzett hosszúujjas ing lesz, vékony anyagú bő fekete nadrág, angyalvirág-motívumos nyaklánc és fonott bőr karkötők. Csizmám nincs, úgyhogy sima fekete lovaglócipőt veszek fel.

Amit leírtál, szerintem teljesen helyénvaló és megfelelő lesz. :)

2016. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!