Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a különbség a prognózis, a...

Mi a különbség a prognózis, a jóslás és a becslés között? S mi egyéb szinonimák vannak ezekre, olyasmik amik egyeznek vagy amik csak hasonlatosak? Esetleg egy pontosság szerinti felsorolás is érdekelne.

Figyelt kérdés

Pl.


statisztikai számítás

prognózis

becslés

jóslás

tipp


2017. ápr. 28. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A prognózis egy számítások, helyzetértékelések alapján felállított előrejelzés.


Becslésnek azt nevezzük, mikor valamilyen előző tapasztalat alapján megsaccolunk valamit. Pl. az előző év árbevételei alapján az ideit.


A jóslásnak semmi valós alapja nincs.


Az első a legpontosabb szerintem. Az utolsó pedig a legpontatlanabb.

2017. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a prognózis nekem ugy tünik, hogy beismerten csak az adatok egy részéből von le következtetést 8számitással)


a statisztika pedig a lehető legtöbb adatból amit be lehetett gyüjteni, gyakran évizetedes adatgyüjtés során.


tehát ez alapján a statisztika jó esélyel sokkal pontosabb a prognózisnál.

2017. ápr. 28. 13:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt hiszem.
2017. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!