Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek az orosz emberek?

Milyenek az orosz emberek?

Figyelt kérdés
A sztereotípiáktól eltekintve személyes vagy közvetett tapasztalatok érdekelnének, valamint a kúltúrájuk és szokásaik, ezekhez való viszonyulásuk. Nem általánosítást szeretnék kérni, mert úgy gondolom léteznek nemzeti karaktervonások... :) Megolvasnék pár történetet, tapasztalatot.

2017. máj. 13. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgettem régebben egy orosz lánnyal az interneten, nagyon szimpatikus volt. Művelt, intelligens, hagyománytisztelő.

Egy rossz tulajdonságot érzékeltem: számomra túlságosan határozott, és talán kissé rideg volt. (Kevés az önbizalmam.)

2017. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan szakadt meg a beszélgetés kettőtök között?
2017. máj. 13. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el a 8-as választ: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


Ez is tanulságos és pontos:


[link]



Valamint itt hallgasd meg az "orosz ember"-részt, jó dolgokat mondanak: [link]

2017. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg orosz embert ismerek a hobbimon és munkámon keresztül. Szinte mindegyik nagyon szorgalmas, viszont képtelen beismerni ha hibáznak.

Nagyon adnak a külsőségekre, pl. céges napokon biztos mindegyik ki van öltözve, még akkor is ha csak az udvarban vagyunk és "lazítunk".

Kedvesek, tisztelettudóak, de gyakran kimondanak sértő dolgokat is. (Az egyik munkatársam simán a szemedbe mondja, hogy menj el fésülködni, mert egy hajszálad nincs a helyén).

Szívesen segítenek.

Végül ami engem nagyon zavar, hogy gyakran "játszanak" KGB ügynököt, hihetetlen, hogy néha milyen dolgokat ellenőriznek (pl. az orosz munkatársaim kitalálták, hogy a konyhából nem szabad gyümöcslevet hozni, csak reggel. Na aki ezt nem tartotta be azt megszólták. Nem tudom honnan jönn ez nekik, de normális ember ilyet nem csinál).

Egyébként meg az összes orosszal akit ismerek jó a kapcsolatom, csak hozzá kell szokni a furcsaságaikhoz.

2017. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!