Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért pont ez Magyarországon...

Miért pont ez Magyarországon a rendőr/mentő/tűzoltó telefonszám?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy minden ok nélkül túl van bonyolítva . Mentők ugye 104, rendőrség 107 és a tűzoltók 105. Látszólag még csak arra sem vették anno a fáradtságot, hogy három egymást követő szám legyen a hívószám (nincs 106). Miért? Miért pont ezek kerültek kiválasztásra? Nem lett volna egyszerűbb a könnyű megjegyzés érdekében mondjuk a 100, 101, 102?

Csak azért jutott eszembe, mert múltkor nyilatkozott egy nő a Híradóban, hogy hirtelen nem jutottak eszébe a segélyhívószámok. Na már most, pl. egy idős ember meg még könnyebben elfelejtheti. Tehát mi oka a direkt túlbonyolításnak? Tudom hogy ott van még a 112 is de most arról nem akarok beszélni. :D


2017. júl. 25. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ennél egy fokkal egyszerűbb volt régen. Amikor a 90-es évek első felében megtoldották a -többek közt- budapesti telefonszámokat (234-567-ből lett 123-45-67) akkor változtak a segélyhívók is 3 jegyűre. Tehát korábban 04, 05 és 07 voltak a számok. A 06 azért nem került kiosztásra, mert az akkor is és most is a belföldi előhívószám. (pl. 06 70 akármi)

Összességében nem volt túl nagy mozgástér, hiszen amikor kétjegyű volt, akkor nem volt miből választani (ami 1-gyel vagy annál nagyobb számmal kezdődött, az nem állt rendelkezésre a meglévő egyéb számok miatt) Aztán amikor három jegyű lett, akkor hasonlítania kellett az előzőre, nem lehetett teljesen új, mert az kavarodást okozhatott volna a fejekben.

2017. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Óóó értem! Köszönöm szépen a választ, nagyon érdekes. :D
2017. júl. 25. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!