Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan zajlik egy konfirmálás?

Hogyan zajlik egy konfirmálás?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy 2 évig kell járni konfi előkészítőre.

Református vagyok, ha számít valamit.

Idén szeptemberben kezdem és félek. Minden vasárnap kötelező menni templomba? (Elváltak a szüleim, egy hétvége itt egy hétvége ott-van)



2017. aug. 5. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmitől sem félni. Ez a felkészítés nem tanóra jellegű, hanem beszélgetős jellegű.


A gyülekezet előtt meg kell vallanod, hogy hiszel Krisztusban és szeretnél a református egyházhoz tartozni, és pár kérdésre válaszolni kell. (Ezek nem csalafinta vizsgakérdések lesznek, hanem pár kérdés, amit előre megbeszéltek, hogy mik lesznek! Pl. hogy mi az első parancsolat, vagy ilyen kérdésekre gondolj.) Utána pedig vehetsz Úrvacsorát.


Ha megmondod a lelkésznek, hogy minden második vasárnap másik templomba mész a másik szülővel, akkor nyilván nem lesz gond.


Ilyen teljesen érthető esetet leszámítva persze furcsa lenne, hogy nem mész templomba,pedig épp arra készülsz, hogy egyháztag legyél. Nem azért mert kötelező, hanem érted miért...

2017. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező! Igaz ,hogy én evangélikus vagyok azért mégis leírom a tapasztalataimat. Nálunk egy évig kellett előkészítőre járni minden pénteken, ezek általában egy órásak voltak. A kérdéseket egy lapon kaptuk amin rajta volt a válasz is, ezeket megkellett tanulni. Kb: 150 kérdés gyűlt össze. Ezeket a vizsgán kikérdezték. Én is nagyon féltem így visszagondolva felesleges volt. A templomba járásról még annyit hogy nekünk bőven elég volt két hetente jarni. Sok sikert a vizsgához. És további jó nyarat. :)
2017. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már leírták, de legtöbb helyen csak egy év.
2017. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm első és második válaszoló!

Kedves 3! Nekunk 2 év. Az első évben el kell menni a komfielokeszitore, a második évben jegyzetelni a kérdéseket.


#2 vizsga? Ott mi zajlik? Mind a (kb.) 150 kérdést egyszerre kérdezik 0.o

2017. aug. 6. 18:30
 5/6 anonim válasza:
A vizsgán mi félkörben ültünk a tisztelendő úr feltette nekünk a kérdéseket igen kb: mind a 150-et,ha tudtad a választ akkor jelentkezni kellet és felszólitottak ha jól válaszoltál akkor mentünk tovább a következő kérdésre ha nem akkor a többiek válaszát is meghallgatták. A vizsgán persze nem lehetett megbukni. Nálunk a gyülekezet is jelen volt ezen a vizsgán kb: 1 óra. Illetve a vizsga utáni napon volt egy istentisztelet amin elmondtuk az eskünket. Ha érdekel írj privibe szívesen valaszolok a tovabbi kérdéseidre is :)
2017. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! •w•
2017. aug. 14. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!