Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a csehekkel?

Figyelt kérdés
3 napot töltöttünk Csehországban, Prágában. 8-an voltunk, nagyot csalódtunk. Azzal kezdődött, hogy be akartunk menni a központba busszal, édesanyám meg akarta venni a jegyeket, de a sofőr még csak rá se nézett, levegőnek nézte. Így 1 megállót utaztunk jegy nélkül, majd leszálltunk. Másnap reggel villamossal utaztunk, ami tömve volt. A testvéremmel álltunk, amikor egy mögötte ülő nő elkezdett neki valamit mondani indulatosan, mi jeleztük, hogy nem értjük. Ekkor visszaült a nő, majd körülbelül 10 másodperc múlva olyan erővel mart bele a húgom oldalába, hogy ő felsikoltott a fájdalomtól és órák múlva is ott maradt a nyoma. Nem tudjuk, mi volt a problémája, útban nem voltunk neki, az biztos, de senki nem segített elmagyarázni, hogy mi a baj. Ezután a főtéren beültünk egy kávézóba, és 7 kávét hoztak ki kisebb várakozás után (8-an voltunk ugye). Édesapám szólni akart az egyik pincérnek, hogy még várunk egy kávéra, a pincér megállt, majd a mondat közepén szó nélkül elment. Majd egy kis idő múlva egy másik pincér hozta ki a kávét, amit a nagy kapkodásban ráöntött az egyik úrra, aki velünk volt, valamint telibe találta a táskámat. Ekkor a nő elment, majd visszajött és nevetve annyit mondott, hogy bocs, és kapunk grátiszt. Nos, a grátisz egy kb. 5 forintos nagyságú kis keksz volt, valamint az, hogy a kiöntött kávé helyett felszolgált másikat nem kellett kifizetnünk, tehát ebből nekünk nyereségünk nem lett, csak veszteségünk. Ebben a kávézóban a kiszolgálás egyébként sem volt udvarias, mikor mosdót kerestünk, indulatosan odavakkantották, hol van, stb. Negatív tapasztalatom volt még az, hogy a Károly-hídon mentünk át, és lehúzódtunk szélre, mert a többiek szomjasak voltak. Én elkezdtem nézegetni egy mellettünk álló festő képeit, aki erre rám ordított, hogy menjek el onnan, mert a szembe jövők nem látják a képeit. (Aki képet akar tőle venni, az odamegy és megnézi, nem miattam vesztett vásárlókat, és egyébként sem vagyok akkora, hogy egy 1,5 méteres kirakattáblát eltakarjak). A többi étteremben is negatív tapasztalataink vannak a kiszolgálást illetően. Veletek hogy viselkedtek, nálatok is történt ilyesmi? Számomra felháborító, hogy a fővárosban így bánnak a turistákkal.

2017. aug. 14. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Egyoldalú elmesélésből veszélyes következtetéseket levonni, mindenesetre pechszéria volt.

Közlekedési tömegnyomor, gyenge vendéglő, nem egy kirívó eset, gyakori. És kétségtelen, hogy vannak buta, rosszindulatú, vagy egyszerűen csak nyegle nemtörődöm emberek. Budapesti belvárosi kávéházakról lényegesen durvább (akár verésig fajuló) történetek keringenek, feljelentések, rendőri intézkedések alapján.


Mi négyen voltunk egy hetet, igaz vidéken, de frekventált helyen. Rossz tapasztalatunk nem volt, jó több is. Barátságos, bár tartózkodó népeknek találtuk őket. Szívesen segítettek. Még a külfölditől nem meglepő tapasztalatlanság negatív következményeitől is eltekintettek (én ezt az illető nagyvonalúságának, és nem a "népnek" tudtam be).

2017. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lázár Gergely ***** válasza:
A csehek sokkal rendesebbek, mint a szlovákok. Bár az egyik munkahelyem szlovák lett volna, mégis teljesen korrekt volt velem a főnök az interjú alatt. A fizetés nem lett volna sok, de mégiscsak valami. De az a probléma, hogy a pozsonyi lakásárak eléggé elugrottak. Prágából még nem jött munkaajánlat, de rendesebb embereknek ismertem meg őket.
2017. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!