Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vastagselymet hol lehet...

Vastagselymet hol lehet venni? Nem tudom a hivatalos nevét, olyasféle anyag mint a kékfestő (karton), csak finomabb, díszesebb, szebb. Népviseletek alapanyaga. Ismeri valaki?

Figyelt kérdés

Kurtaszoknyát szeretnék belőle varratni még a télen. Fontos lenne. Esetleg kurtaszoknya megvétele is érdekel.

Erre a fajta viseletre gondolok:

Link:

[link]



#kultúra #népviselet #néptánc #hagyományőrzés #brokát #vastagselyem #kurtaszoknya #anyagfajta
2017. nov. 4. 11:05
 1/2 anonim válasza:

[link]

Nem volt időm végig olvasni a cikket,de a 2. bekezdésnél írnak az anyagról,talán segíthet.

2017. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ismerem a cikket, a kép miatt raktam csak be, hogy úgy nèz ki a kurtaszoknya. Csak az eredetéről írnak, jól tudom a történetét. Anyagot szeretnék venni, selyem-brokátnak is hívják.

Vagy magában a kurta szoknya is érdekelne, mert sajnos kinőttem az eddigit. A Hatfaluból vagyok, igen :)

2017. nov. 12. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!