Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha szerelő jön a lakásba és...

Ha szerelő jön a lakásba és kávét kér, én elutasítom, akkor melyikünk a bunkó?

Figyelt kérdés

Illik neki kávét főznöm?

Illik neki ilyet kérni?



2018. ápr. 17. 10:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

8-as vagyok.

Úgy néz ki, a többség nem fogja fel, hogy itt nem egy kávéról van szó, hanem másról: viselkedésről, szakmai hozzáállásról, gerincről.

2018. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
68%
Szerintem illik megkínàlni. Neki nem illik kèrni, de azèrt nem vagyok annyira magamnak való, hogy egy kanàl kàvèt, meg egy kis tejet ne tudjak "felàldozni" ha ő kèri. Szerintem ez egy annyira apróság, hogy egyàltalàn nem kellene, hogy tèma legyen... Meg persze, ha kedves ès jòl megcsinàlta a munkàjàt akkor megint csak megèrdemel egy bögre kàvèt, függetlenül attól, hogy ki lesz fizetve a munkaideje. Az ètteremben a pincèr is kap fizetèst meg kifizeted a kajàt de ott is illik es szoktunk is borravalòt hagyni.
2018. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 TappancsMancs ***** válasza:
83%
Szerintem az attitűd a fontos, ahogy ezt mondta, úgy kompletten. Egyetértek abban, hogy illik megkínálni kávéval, nem azért mert egy kávéra sem futja neki, hanem az olyan jóleső mindkét félnek. Kérnie meg - hát általában nem szoktak - de emberek vagyunk. Ha ezt úgy közli ami nem pofátlan az rendben van. Előfordulhat, hogy egész nap sietett és akárhogy is már nagyon kellene neki egy kávé, hogy jobban tudjon figyelni. Lehet ezt úgy közölni ami normális. Lehet hogy nagyon megköszönte volna.
2018. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%
Illik megkínálnod kávéval, ekkor neki illik visszautasítania. Nem illik magától kérnie. De egyébkén szerintem az még nem szentségtörés, ha te megkínálod,és ő elfogadja. Ha innék kávét,ezáltal lenne itthon,akkor én megkínálnám. De mivel utálom a kávét,ezért hiba is kérne.
2018. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"Illik megkínálnod kávéval, ekkor neki illik visszautasítania."


Ez nem valódi kínálás. Ez csak megjátszott modorosság. Illik visszautasítania?! :D Akkor ne is kínáld ha nem akarsz neki adni és a visszautasítást várod.

2018. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
63%

már ne haragudjatok de ennyi hülyeséget ...

úgy látom, agyára ment már sok mindenkinek az illik meg nem illik.

ugyan már, bemegy, kér, kap, ennyi, most mit kell ezen ennyit tökölni?

2018. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%

Na látom kevés a tapasztalat, de sokaknak igaza van és sokaknak nem, ez egyik a neveltetés kérdése kit hogyan és mire neveltek, a másik meg az etikett.


Én az építőiparban dolgozok, már több évtizede és lakossági szolgáltatást is végzünk nem csak iparit. Amikor én tanuló voltam, és különböző helyekre jártunk gyakorlatra, magánházaknál és lakásoknál, ott a mestereim sosem kértek kávét de mást sem, ritka volt, hogy megkínáltak a tulajdonosok, de előfordult, még a budai részen is kaptam napi 3 kapucsínót, pedig nem is kértem. Ez a 80 és 90-es években volt, én több mint 20 év elteltével sem kérek kávét, sehol. De általában megkérdezik kérek e? Elfogadok e? A legtöbb szakiparos korán kell, én hajnal 5-kor és akkor általában iszom kávét, kivéve ha sietek, vagy késésben vagyok.


Alapvetően pofátlanság bármit is kérni, egy tulajdonostól, ahova dolgozni ment az ember. Mivel épületgépészettel, épületvillamossággal, lakás és ipariklímák szerelésével foglalkozunk sokszor előfordul, hogy hétvégén is kell dolgozni vagy estig tart a szervizelés/karbantartás, a minap 22:00 óra körül végeztem, ott megérdezték este kérek e kávét mivel már lenyomtam 14 órát elfogadtam, jól jött a friss koffein adag. 23 órára otthon is voltam, 5-kor meg kelés :)

Szóval vannak esetek amikor jól jön az embernek egy kávé, főleg aki kávézik is.

2018. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 TappancsMancs ***** válasza:
61%
Gondolom illedelmes kérésről van szó. Ha valaki normálisan kér akkor nyilván adok. Meg még magamtól is kínálom. Az meg biztos indokolt ha a szerelő kérné, biztos nem lehúzni akar.
2018. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!