Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van akit zavar a "horror...

Gaborvagyok kérdése:

Van akit zavar a "horror áron" kifejezés rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Mindig azt látom, hogy sírnak-rínak az emberek, hogy húú ez a szakember mennyit elkér, horror ár. Vagy mennyit elkérnek ezért a termékért, ilyet keresek/szeretnék venni, nem horror áron.

Én se vagyok gazdag, de idegesít ez a sóherség, ami sokakban meg van. Aztán meg csodálkoznak, hogy a munkáltatók is így gondolkoznak, hogy ezeknek nagyobb fizetést, nehogy már. Szerintem ez az ország egyik rákfenéje, hogy semminek árunak, munkának nem becsüljük meg az értékét és mindent olcsón akarunk megúszni.



2018. máj. 14. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja így érted. Mert alapból nem lenne vele bajom, kifejezi az extrém drágaság feletti megrökönyödést.

De ahogy te írod, túlhasználva, így egyetértek veled. A minőség, a munka, az anyag, az energia pénzbe kerül, egyesek pedig mindent drágállanak. Tudom, milyen csórónak lenni, ettől még nem kell ez a hozzáállás.


Az ilyen extrém kifejezések nem arra vannak, hogy visszaéljünk velük. Ha minden ordít, akkor semmi nem emelkedik ki rendesen. A káromkodás is ilyen: megvan a szerepe, de ha kötőszónak használjuk (vagy csak túl gyakran, mindenfélére), az elég nagy baj. Az erős kifejezések arra vannak, hogy nagyot üssenek, ha kell.

2018. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én aztán minden vagyok, csak sóher nem (kifejezetten utálom a sóherséget), de használom ezt a kifejezést. Pl.: 890 ft egy sima mainline hot wheels kisautóért horror ár.
2018. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Engem is zavar. Semmi sem drága, max én keresek hozzá keveset, mert nyilván van, aki megveszi helyettem is.:)
2018. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!