Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A románok inkább édeset vagy...

A románok inkább édeset vagy inkább sósat esznek reggelire?

Figyelt kérdés
Nemrégiben komolyan elkezdett érdekelni a román kultúra és a román nyelv. Ám néhány szokásról nem találtam még semmit és ezt sem. Azt tudom, hogy az olaszok inkább édeset esznek pl. cereali, cornetto, biscotti (vagy csak szimplán egy caffelatte). Míg a magyarok vegyesen, de túlnyomórészt sós ételt pl. vajaskenyér, zsíroskenyér hagymával, pogácsa stb. A románokra melyik jellemző, az édes vagy a sós? És milyen nevezetesebb reggelijük van?

2018. jún. 22. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
oximoron: "román kultúra"
2018. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legtobben munkaba menet vesznek egy-ket perecet az utcan. Esetleg bedobnak egy kavet. Nincs hagyomanyos roman reggeli, legalabbis en nem tudok rola, pedig itt lakom.
2018. jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az én barátom román, és imádja a sósat. Legtöbbször csak nézek, hogy mi mindent és mennyire megsóz :D

Ha főzök akkor ha kell rakok bele sót, néha többet is de az sem elég sós neki. Nos én meg nem szeretem agyon sózni az ételt, így inkább rá hagyom.

Puliszkát, zöldséggel, (házi) sajttal szoktak leginkább enni reggelire bár ezt csak az ő családjánál láttam, így nem tudom, hogy mennyire ez a jellemző.

2018. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!