Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A zsidó iskolákban tanítanak...

Istenedapénztebirka kérdése:

A zsidó iskolákban tanítanak az evolúcióról, és asztronómiáról, a földgömbről? Igaz hogy náluk nincs középiskola, gimi?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, már 12 évesen elkezdik az egyetemet.
2018. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hagyományos zsidó iskolákra, azaz a jesivákra gondolsz, akkor ott klasszikus zsidó tudományt oktatnak.


De ha csak szimpla zsidó iskolára gondolsz (pl magyar zsidó gimire) akkor ott ugyanaz a tananyag mint ami bárhol máshol.


Vagy ha izraeli iskolákra gondolsz, akkor gondolom csak viccelsz – az izraeli egyetemek a tudomány csúcsát képviselik.

2018. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudod?
2018. júl. 30. 16:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom.
2018. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azt kéne megválaszolnod, hogy "zsidó iskolák" alatt a sima pesti elitgimnáziumokat érted, a papírforma szerint is zsidókhoz köthető iskolákat érted, a zsidó vallás vallási iskoláit érted, Izrael állam állami iskoláit érted, vagy az Izraelben lévő rabbiképzőket érted? (Esetleg az se mindegy, hogy neológok vagy ultraortodoxok kezén van az adott intézmény.) Na, ha ezt eldöntötted magadban, akkor szerintem ki is tudod találni, melyikben kb. miről szólhat a tananyag...
2018. júl. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valahol tanitják es valahol nem. Értem. Rafináltak
2018. júl. 31. 08:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen különböző dologról beszélünk. Ha hagyományos zsidó iskola (jesiva) az a tradicionális tananyag szerint megy, rabbinikus tudományt oktatnak, nem modern természettudományokat. Olyasmi mint a keresztényeknél a vasárnapi iskola, csak annál jóval fejlettebb.


Az általános tankötelezettségnek megfelelő iskolák meg rendes iskolák, akkor is, ha hitközségi fenntartásúak. Ugyanazt a fizikát tanulod ott is, mint a keresztény vagy szekularizált állami iskolákban,

2018. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszagon is tobb zsido kozepiskola van, mindamellett kifejezetten jok.

Az izraeli egyetemek mint tudomanyos élmezőny, azt kerdezted, honnan tudjuk. Onnan, hogy a vilag top100 egyetemei kozott tobb izraeli is van, magyar ha jol tudom egy sem, pedig masfelszer akkora orszag vagyunk.

Nyilvan azert van az osszes nagy IT multijanak kutatasi-fejlesztesi kozpontja (Google, Microsoft, Intel stbstb) Izraelben, mert az emberek nem jarnak gikibe ugyebar... ez szerintem vagy troll kerdes, vagy bajok vannak a fejben, a zsido kozossegek muveltsegi szintjet altalaban a neonacik es antiszemitqk sem szoktak megkerdojelezni. En orvosira jarok, legalabb 2x annyi zsido van orvosin, mint amennyi a nepessegarányuk alapján elvárhato lenne, ergo sanszosan magas szintu oktatast kapnak figyelembe veve hogy egyikrol sem tudom az altalam ismertek kozul (egyetemista tarsak) hogy fizetoson lenne.

Az izraeli oktatasi rendszert pedig a vilag legjobbjai koze soroljak a szakertok.

2018. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Illetve megkeresem neked a reszt de a Talmudban mar tobbezer evvel ezelott irtak a "foldkereksegrol" szoval a foldgombrol persze hogy tanultak, a lapos-fold elmelethez a zsidoknak soha nem volt kozuk.

Szerintem alaposan kimostak az agyadat a zsidok ellen es a legalaptalanabb dolgokkal.

2018. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Valahol tanitják es valahol nem. Értem. Rafináltak."


De meg mennyire! Teged akarunk atvagni vele. Bar ez speciel nem tul nehez. A butak mindig hiszekenyek.

2018. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!