Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ismer valaki jó etnográfiai...

Ismer valaki jó etnográfiai könyveket?

Figyelt kérdés
Főleg Ázsia (Távol-Kelet nem) és Európa (mivel sok tekintetben nem leválasztható) etnográfiája, etnológiája, lingvisztikája, de még genetikája is érdekel, tehát egy minél átfogóbb, ennek tekintetében vaskos tanulmánykötet keresek. Várom a javaslatokat.

2019. jan. 11. 11:36
 1/4 Vas Zoltán válasza:
2020. szept. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tűnik rossznak, de eléggé bevezető, általános jellegű. Én ennél kidolgozottabb és tudományosabb könyvet keresek, ami inkább egy adott témára, területre fókuszál. Persze ez a könyv is jó bizonyos szempontból, mivel nem vagyok akkora szakértője azért e tudománynak, tehát alapvető tudás elsajátítására megteszi.
2020. szept. 23. 12:19
 3/4 Vas Zoltán válasza:
Nekem ez van meg (és eladó is): Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz
2020. dec. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A (kárpát-medencei) magyar néprajz pont nem annyira érdekel, de azért köszönöm a javaslatot. :)
2020. dec. 27. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!