Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nyíregyházán mit jelent a...

Nyíregyházán mit jelent a "torpedó" amit sok büfében árulnak?

Figyelt kérdés
2 napot töltöttem ott, ezalatt rájöttem, hogy ott a fagyit nem gombócban, hanem gömbben mérik, a jégkását pedig jégkristálynak hívják. De mi az a torpedó, ami minden büfében ki van írva?

2019. jún. 19. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A torpedó ilyen hot-dog féleség volt RÉGEN! Ma már nem tudom, hogy mi lehet. Anno hot-dog kiflibe tettek szalámit,salátát, sajtot, uborkát ilyesmi, aztán melegítették ment rá ketchup, mustár...
2019. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A torpedó egy szendvics.

Egyenes kifli van hosszában felvágva nincs teljesen kettévágva. Megkenik vajjal, tesznek bele salátát felvágottat vagy szalámit, reszelt sajtot, uborkakarikákat, paradicsomkarikát.

Az esetek többségében ezek vannak benne, de néha kiegészítik még valamivel pl. morzsolt csemegekukorica, hagyma, stb.

2019. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!