Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez neveletlenség?

Szerintetek ez neveletlenség?

Figyelt kérdés
Valaki otthon nem szokott édességeket enni, meg tésztákat. Egyszerűen nem kívánja őket. Vendégségben kötelesség ezeket megenni, mégha nem szereti őket akkor is?
2010. júl. 12. 13:07
 1/9 anonim válasza:
100%

egyáltalán nem neveletlenség:) ha kínálnak nyugodtan megmondhatod hogy miért nem eszel belőle, biztosan meg fogják érteni...vagy csak egyszerűen mond azt hogy "nagyon szépen köszönöm de nem kérek" :)

ez olyan mint amikor valaki vega..annak az illetőnek sem erőlteti senki hogy egyen húst :)

2010. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne kötelező? Semmi sem kötelező, és egyáltalán nem neveletlenség.
2010. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
bizony elég nagy neveletlenség, és így kötelező is
2010. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem neveletlenség. Szólni kell, hogy nem szereted. A vendéglátó részéről neveletlenség, ha beléd erőszakolja vagy megsértődik.

Nálunk az anyós olyan, hogy tudja jól, hogy utálom a bablevest, mert nagyon rosszul tudok tőle lenni, nem vicc, egyszer egy hétig az ágyat nyomtam olyan hasmenésem volt, hogy erőm nem volt felkelni. Na ennek ellenére mindig az van, ha vendégségbe megyünk. Ja és, ha szólok századjára is, hogy köszönöm nem szeretem, vérig van sértődve.

Engem nem érdekel, többet ér az egészségem, mint az udvariaskodás.

2010. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Egyátalán nem kötelező megennie, még akkor sem ha már az arcába nyomják. Ott van pl. a laktózérzékenység. Ők se ehetnek pl. jó kis zsíros tejfölt, így figyelembe kell venni amikor szól, hogy azzal nem szabad kínálni.

Az is más szitu, ha egy nagyon kedves ismerős hív meg vkit, és süt-főz (nem tudva hogy pl. nem eszik vki édességet). Ott tegyük fel icipici kóstolót lehet enni (hiszen nagy munkába volt hogy elkészítse), de hozzá is kell tenni, hogy "ezt a keveset megeszem, de légyszíves többet ne adj"

2010. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha vmit nem szeretsz miért lenne neveletlenség ha nem ennéd meg??
2010. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem neveletlenség. Neveletlenség SEMMIT nem elfogadni vendégségben. Azonban, ha egy pohár vizet, üdítőt, esetleg kávét vagy teát kérsz inkább, a házigazda sem fogja kínosan érezni magát amiatt, hogy semmivel sem tudott megkínálni.
2010. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
igen, neveletlenség, el kell fogadni, és meg kell enned azt !!!
2010. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a legutóbb étteremben ettem osztálykiránduláson (kis étterem, általában mindenhol diákok ültek), és bal kezes vagyok úgyhogy ballal fogtam a villát. Egyszercsak egy 60 körüli hölgy átkiabált, hogy hogy gondolom, ez micsoda illetlenség. Mindenki rám nézett, csak vörösödtem, és elnézést kértem, hogy ezt én nem tudtam. (Amúgy hülyeségnek tartom, de mindegy). A nő meg csak ordított, hogy majd ő megtanít arra, amire az anyám nem tudott.


Szerintem inkább kerüld el az ilyen helyzeteket, ha teheted, kedves Kérdező.

2010. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!