Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hánytól hányig számít a...

Hánytól hányig számít a zajongás csendháborításnak? Vagy hogy is van ez pontosan?

Figyelt kérdés
Van a környezetünkben "egy" kevésbékulúrált szomszéd. Akiről beszélek hetek óta hajnalban fűrészel, mikor köztudott, hogy egész nap ráér. Úgy érezzük, lassan fel kellene világosítani..
2010. júl. 15. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nincs ilyen időpont már, nyugodtan hívjátok ki rá a rendőröket, az majd felvilágosítja
2010. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig az jut eszembe, hogy reggel 9 előtt és este 9 után nem zavarunk senkit sem. Lehet, hogy ez régi és elavult szabály, én akkor is betartom.

S sajnos nekem is ilyen hülye szomszédom van, aki most még egy vonyítós kutyát is beszerzett, aki már reggel 6-kor kelt minket, még hétvégén is. Megőrülök tőlük!

Na, de pont ezzel fog foglalkozni a rendőrség? Meg eleve nem érzem magam olyannak, hogy hívogassam a rendőröket. Nem tudom, én szerintem írok a szomszédomnak egy tényleg kulturált levelet, amelyben megkérem szépen. Ha ez nem válik be, akkor passzolok, és reggel én is megyek valami zajt csapni az ablaka alá...

2010. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban nem foglalkoznak ezzel a rendőrök szerintem sem, de ennyi lehetne abban az emberben, hogy nem csinál ilyeneket.. Én is most épp levelet írok, amely részemről kultúrált, de ha ő elolvassa elsüllyed.:) Már csak azért is zavaró, mert anyának a műszakbeosztása nem engedi meg, hogy hajnalban csak úgy ébren legyen, mint aki bármikor máskor bepótolhatja ezt az alváshiányt. Köszönöm a válaszokat egyébként.:)
2010. júl. 15. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában a helyi önkormányzat rendelkezik róla. Ahány hely, annyiféle rendelkezés. A Polgármesteri Hivatalban megmondják.
2010. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs ilyen szabály. Nem zavarhatod a csendet. Nyilván más ha valakinél dolgoznak, de ha hangosan hallgatja valaki a zenét, vagy éppen hajnalban fűrészel arra nyugodtan hívd ki a zsarukat.
2010. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
dehogynem foglalkoznak vele a rendőrök, amúgy meg akár birtokvédelmi eljárással is megfenyegetheted
2010. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!