Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért használjuk az angol...

Miért használjuk az angol királyi család tagjainak keresztneveit magyarra "fordítva"? (Pl. Károly herceg, Katalin hercegnő, stb. ) Honnan ered ez a szokás?

Figyelt kérdés
2019. nov. 8. 12:12
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Több száz éves általános európai szokás, hogy lefordítják a maguk nyelvére az uralkodók neveit.
2019. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát máshol is így csinálják. Ezt nem tudtam. Akkor az oka, gondolom, már feledésbe merült, vagy nem is volt konkrét oka.
2019. nov. 8. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És miért a keresztnevüket használjuk csak? Mindenki másnál családnév vagy teljes név. Csak eszembe jutott.
2019. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Feltételezem az volt az oka, hogy a hivatalos iratokat amúgy is latinul írták mindenütt és ott a királyok latinosított nevét használták és így mindenki csak lefordította a saját nyelvére latinból.
2019. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 mert baromi hosszu neveik vannak. a vezeteknevuk meg mindnek ugyanaz, felesleges lenne mondani
2019. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát máshol is így csinálják."


Igen, ha megnézel egy angol nyelvű szöveget a középkori Magyarországról, akkor ott is úgy beszélnek az uralkodókról, mint Saint Steven (Szent István), vagy Matthias Hunyadi (Hunyadi Mátyás).


Erről amúgy az jutott eszembe, amikor általánosban törit tanultunk és Nagy Sándor volt a téma :D én meg elcsodálkoztam, hogy olyan régen is voltak "magyarok".

2019. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. nov. 9. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Én itt olvastam egyszer, hogy valakinek pl vannak külföldi barátai, és akkor hogy nekik pl tök rossz, hogy nem tudnak így ilyen történelmi dolgokról közösen filozofálgatni, mert hogy mindig változtatgatják a neveket; asszem ő pont a Nagy Sándort hozta egy példának, de nem tudom. Szal én errőé nem tudok semmit, én csak itt olvastam ebben a témában egy kommentet korábba.n
2019. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!