Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor indult ez az "éld ki...

Mikor indult ez az "éld ki magad - bulizz - légy önmagad" hedonista-élvhajhász életstílus?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 12:27
1 2
 1/11 Allison válasza:
90%
Azt nem tudom de szerintem csak kitaláció olyanoknak akik nem képesek normálisan élni. Nem hinném hogy valaha is lennének rémálmaim 50 éves koromba, vagy hogy sírva kelnék mert nem nem rúgtam be fiatal koromba, nem feküdtem a hányásba, mert nem dugtam egy csomót buliról bulira járva... Szánalmas... Lehet élni, de nem így... Pl utazgatni, kipróbálni értelmes dolgokat mielőtt felnőnél és beletemetkeznél az egész napos munkába, meg a családba
2010. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Emberfüggő. Én vagyok 16/F nem szoktam bulizni járni csak elmegyünk a haverokkal,de nem inni és nem bulizni. Unokatesóm 14/L Van mikor 3 napig nem talál haza mert bulizik. Szerintem ez társaság függő is.
2010. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a társaságban a bulinak külön fogalma van. Nekünk az már buli ha beülünk egy kólára a kocsmába és beszélgetünk, csocsózunk, biliárdozunk. nem kell pia meg stb..jól érezzük magunkat. Egy két dolgot ki lehet próbálni, de hülye volt aki kitalálta ezt a bulizós hülyeséget.
2010. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktunk bulizni, de nem úgy, ahogy írtad.

Elmegyünk egy-egy koncertre (most Szigetre pl.), megnézzük a zenekarokat, de semmi extra, nem fetrengünk a hányásunkban, nem iszunk, stb. Mégis önmagunk vagyunk, és kiéljük magunkat a zene utáni vágy miatt, kultúráltan élvezzük a koncerteket.

2010. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor még az ókorban. Tudod, carpe diem.
2010. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A carpe diem nem erről szólt, csak félreértelmezik mostanában. Carpe diem - élj a mában, azaz mindig a jelennel foglalkozz (hiszen kizárólag a jelen felett van hatalmad, csak azt tudod megváltoztatni), ne a múlttal és ne a jövővel, köze nincs a hedonizmushoz vagy a mai értelemben vett "kiélés"-hez.


Ez a mai "kiélés", hedonizmus szerintem a fogyasztói társadalom térhódításával jött divatba. Úgy a kilencvenes években kezdődhetett. Amikor én voltam egyetemista, akkor már ez dívott (most 29 vagyok), de szerintem már előtte is néhány évvel. Rendszerváltás után pár évvel kb., amikor bejött a nagy kapitalizmus. Hedonista, élvezethajhász embereknek, akiknek nincsenek stabil, tartalmas kapcsolatai sokkal több terméket lehet eladni, sokkal jobb fogyasztók - üzlet az egész, semmi más. A divatot, a közízlést minden korban az anyagi érdekek vezérelték a háttérből.

2010. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
59%

Annyira jó, hogy itt GYKn mindenki azt írja, hogy "őőőő nem olyan, ááá, nem iszik, nekik más a buli... stb"

De akkor hol a fenében van az a sok részeg/betépett barom akik az utcán fetrengenek (nem csövesekre gondolok)???

2010. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Azzal a válaszolóval értek egyet, aki a Carpe diemet magyarázza, nagyon jól.

Ez a végtelen bulizás valóban a fogyasztói társadalom terméke, és a legkönnyebb célpontot, a kialakulatlan fiatalokat célozza, nagy sikerrel. És sokkal mélyebben, mint gondolnánk, mert az érzelmeket (tehát azt, ami mindent irányít) is befolyásolja: nem mernek egyet szeretni, mert hátha a másik jobb, nem mernek elmélyedni, mert jön az új termék, legyen az kütyü, partner, szokás, ruha, bulihely, akármi.

Nem a hedonizmussal, az életélvezettel van baj - az nagyon fontos. Az életet élvezni kell, arra való, mert rengeteg benne a gyönyörűség (sokkalsokkal több, mint a amennyit a csakbulizók látnak); legyen minél több boldog ember, ne irígy, keserű. Az a baj, hogy ez az életstílus, amire feltehetően utaltok, nem ilyeneket hoz létre, hanem tanácstalan, kiüresedett, bizonytalan embereket, nagyon szegényes értékrenddel.

2010. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sokkal régebben mint azt bárki is hjinné, de a rómaiaknál pl nagyobb divat volt mint manapság!


Mellesleg ez nem egy rosz dolog, a feszültséget és a felesleget minden korban ki kell engedni, ki kell sütni a többlet töltést!

2010. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Testi élvezetek levezetésére tényleg ideális. De engem például szellemileg nem elégítene ki, hogyha naponta orgiákon vennék részt és minden nap leinnám magam. Amúgy is, erkölcsileg megkérdőjelezhető.
2010. aug. 6. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!