Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen volt a 80-as, 90-es...

Milyen volt a 80-as, 90-es években felnőni?

Figyelt kérdés

Valóban nem volt mindenkinek internet hozzá férése?

Milyen elektronikus eszközök voltak divatban?

Mikkel lehetett a szabadidőtökben kikapcsolódni?



#Retro, korszak.
2020. jún. 8. 18:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

80-as években nem volt internet Magyarországon, úgyhogy ez nem is hiányzott. Mi kint "bandáztunk" a parkban meg a játszótéren, átmentünk egymáshoz játszani meg dumálni, és társasoztunk, vagy együtt néztük a kedd esti sorozatot. Télen az iskolaudvart fellocsolták és volt jég, amin tudtunk korizni. Vagy elmentünk a műjégre, és az olyan volt mint egy diszkó, mert szólt a zene és lehetett ismerkedni. 80-as évek végén a tehetősebbeknek már volt számítógép, amin lehetett játszani.

A 90-es években pedig már volt internet, betárcsázós, jó drága, este tíztől volt kedvezményes a percdíj. Így este tízkor indult be az élet igazán a csetelős oldalakon. Voltak cset-találkozók, kb. hetente, havonta egy klubban, ahol szólt a zene és lehetett élőben beszélgetni azokkal, akikkel neten csevegtél. Hát röviden ennyi, remélem segítettem.

2020. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Én a 90-es évek elején születettem. Nem volt internet, de még számítógépünk sem volt, csak a húgom keresztapjának, de internetje neki sem volt. Viszont volt sok VHS kazettánk, főleg Disney-mesék, a régebbi filmeket meg felvettük a TV-ből. És volt nagyon sok játékom, mekis figurák, műanyag katonák, Bburagók stb. Azokkal egész jól elvoltam.
2020. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
100%

A nyolcvanas években Magyarországon leginkább senkinek nem volt internetelérése néhány egyetemi oktatót és szakembert leszámítva. Mondjuk sok mindent ők sem tudtak csinálni rajta, leginkább egymással, külföldi kollégáikkal leveleztek.


Nagy népszerűsége volt a VHS videómagnónak, volt kb. 100-200 film, ami forgott közkézen, egy részük tévéből felvéve, más részük meg illegális kópia, alábeszéléssel. Hivatalos home video forgalmazás nem volt (még mindig a 80-as évekről írok). A Commodore 64 jó szórakozás volt. A kilencvenes évek elején lett először IBM PC-m, amin nekünk nyilván a játék volt a legfontosabb. Rebel Assault, azt hiszem ez volt a címe, nagyon menő Star Wars játék volt, videóbetétekkel,stb. Ezekben az időkben (főleg a nyolcvanas évek) a televízió dominált, két magyar nyelvű csatornával. Az évtized vége felé eltűrte az állam a műholdvevők felszerelését, azon a Sky és a Super Chanell voltak a legmenőbbek, meg Sat1, pro7 és talán a német RTL már akkor is volt. 1995 körül lett Super Nintendóm, korabeli konzol volt. Na, azzal elvoltunk, mint a befőtt.

2020. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Én 91-ben születtem. Nekünk csak a 2000-es évek elején lett internetünk, addig meg nyomtuk a Playstation-t, mentünk játékterembe, bandáztunk a telepen, vásároltuk az akkor menő baromságokat mint pl amik itt vannak: [link]
2020. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyerek voltam, nemhogy internet nem volt, de még számítógép sem. Ahogy mobiltelefon sem, és vezetékes telefonja is csak keveseknek. Videót sem láttunk, és még zömében FF tévéjük volt az embereknek.


Fociztunk, mászkáltunk, hétvégeken eltüntünk egész napra, de estére a megbeszélt időben (+ 2 óra) általában hazaértünk.

2020. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Dongaben ***** válasza:
93%
"Emberibb" volt az élet, mint most. Nem volt NET, nem volt okostelefon, csak barátok, haverok. :) Kövezzetek meg, de visszasírom...
2020. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Én a '80-as években voltam kamasz, és örülök hogy nem most vagyok az. Nem hogy net, de számítógép sem volt. Nem volt mobil, 1.5 TV csatorna volt ( hétfőn csak 1). De voltak igazi barátok, bandázás, egész napra eltűntünk a téren, a kiserdőben, a titkos helyeken - és néha ugrottunk csak haza egy zsíros-deszkáért. Megvettük a TV-újságot, bejelöltük melyik matiné műsort akarjuk majd megnézni, és akkor már kezdés előtt 10 perccel a TV előtt ültünk, le ne maradjunk. Nem volt kényelmes a mai helyzethez képest - de éppen ezért sokkal nagyobb élményt adott. Imádtam könyvtárba járni, képesek voltunk akár egy órát utazni egy jó hamburgerért ( ami sokkal jobban esett mint bármelyik mai gyorséttermi). Amikor már elég idős voltam, akkor fél napokat tudtam tölteni egy- egy flipper gép előtt - ehhez egy hétig gyűjtöttem a pénz ( üvegek visszaváltása, zsebpénz spórolás, bér-leckeírás...). És egy csajt felszedni kihívás volt - de meg is becsültük.
2020. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 qkker1 ***** válasza:
100%

Ezeket böngészd!


[link]


[link]


[link]

2020. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Én '90-től emlékszem inkább dolgokra: érdekes volt, mert az első időszakban az emberek nagy része felett egy képzeletbeli pallos mozgott, hogy lesz-e munkája, el tudja-e látni a családját, tud-e fejlődni, stb. Aztán úgy 1995 után már érződött, hogy valami pozitív irány kezd kialakulni.


"Valóban nem volt mindenkinek internet hozzá férése?": én legelőször 1998-ban találkoztam a nettel, Amerikában úgy tudom, hogy 1993-tól lett nyilvános.


"Milyen elektronikus eszközök voltak divatban?": diktafon, magnó (kazettás), walkmann, tamagochi, tetris, majd a '90-es évek végén megjelentek a mobiltelefonok (láttam már '98-ban, de nekem az első 2002-ben lett meg).


"Mikkel lehetett a szabadidőtökben kikapcsolódni?": ekkor még jobban megvolt az emberi kapcsolatok értéke, de pont a szétzihálódás kezdeti időszaka kezdődött el ebben az időszakban. Olvasni, kerékpározni, sportolni, könyvtárazni, társasozni, beszélgetni, túrázni, stb. lehetett.

2020. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Tv sem a színes típus volt a 80 as években elterjedve hanem a fekete fehér . Szakkörök sporttáborok voltak , létezett MHSZ ahol a srácok lőhettek fegyverekkel . Nem volt pláza sem teszkó auchan hanem piac butikok , sarki zöldseges kisebb boltok . Autók is KGST szutykok voltak , a menőbbeknek nyugati használt . Mecsbox egyéb autók lego , playmobil hazai másolatok , jaték fegyverek . Kvarc óra kvarcjáték majd nintendo atari kezdő pck .Sarkokon postán telefonfülke , ermés majd kártyás . Akkor volt meló csak hazai aruk többnyire , sok luxust nem lehetett szerezni csak dollarboltokból vagy csempeszett árukat kamionosoktól . 97ben robbant be a mobil , nekem 2003ban lett mert azt érte hívni .
2020. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!