Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor valaki kedvesen felaján...

Amikor valaki kedvesen felajánlja nekem a tegeződést, mondhatok olyat neki, hogy "bocsánat, de én nem szeretnék Önnel tegeződni"?

Figyelt kérdés
A hangsúly azon van, hogy ő kedves hozzám, nem is sejti, hogy ő nem szimpatikus nekem, ha meglátom, már lebiggyed a szám széle. Ő meg mindig örül, amikor találkozunk, nem gondolja, hogy nem bírom a búráját.

2020. jún. 14. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Mi a problémád vele? Csak annyi, hogy tegez, vagy más is?
2020. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezt egyszerűen nem tudom megmondani. Soha semmi rosszat nem tett ellenem, mindig kedves hozzám, és tudom, hogy a hátam mögött is csak jót mond rólam. De ahogy először megláttam, valahogy az mozdult meg bennem, hogy én ezt az embert nem akarom kedvelni.
2020. jún. 14. 11:18
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg lehet iylet mondani, csak eléggé bunkóságnak hat.

Másrészt ma, 2020-ben ennyire mereven gondolkodni igencsak furcsa, az emberek többségének eszébe sem jut foglalkozni a tegezés/magázással!

2020. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás visszautasítani a felajánlott tegeződést, de megteheted.
2020. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ő az új főnököm, nagyon rendes hozzám, de én a régi főnökömhöz ragaszkodtam nagyon erősen, úgy érzem, hűtlen lennék a régi főnököm emlékéhez, ha az új főnökkel haverkodnék, még ha ő maga is tesz haveri gesztust felém. Nem szeretem az ilyet. Mint a haveri körben, ha valaki elválik, és én jóban voltam az illető első feleségével, utána nem érezném korrektnek, hogy a második feleséggel is haverkodjak.

Ezért szoktam elsorvasztani az újranősült haverokkal a régi barátságot. Nem akarok az új asszonnyal bratyizni, azzal a régi asszony emlékét sérteném.

2020. jún. 14. 11:31
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Butaság, amit utoljára írsz!


És igen, elég tahóság visszautasítani egy ilyen tegdződést.

2020. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Kérxező, neked saját magaddal vannwk komoly problémáid vállon felül...
2020. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
37%
Természetesen, én is nagyon megválogatom kivel tegeződöm, kivel pedig nem.
2020. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Mondhatsz, csak elég udvariatlan és bántó.
2020. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Ez az egyik legdurvább sértés, amit ismerek, és értelme sincs. Nem is értem, mi jár azoknak a fejében, akik elvárják másoktól a magázást... Elviselni rendben van, kölcsönös alapon, de elvárni...


Amit leírtál, hogy a régi főnöködet kedvelted és elárulnád, ha kedvelnéd az újat: ezt beszéld meg az új főnökkel, és találjatok rá együtt megoldást, mert ez így elég nagy butaság, a régi főnöködet már nem érdekli, hogy milyen viszonyban vagy az újjal, egyszerűbb lenne az új főnököt kedvelni.


Amúgy meg egy munkahelyen még praktikus is mindenkivel összetegeződni, mert hosszú ideig minden munkanapon találkoztok majd, és hosszú távon a magázás nem fenntartható.

2020. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!