Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem fogasztassz alkoholt?

Miért nem fogasztassz alkoholt?

Figyelt kérdés

A kérdés magáért beszél.

Én nem iszok alkoholt már egy jó ideje, vannak családi okai is, de nagyrészt azért, mert nagyon mocskosnak érzem magam tőle, másnap olyan sz.rul vagyok, hogy az egész napom rámegy a vergődésre... Annyira meg nem szeretek semmilyen alkoholt, hogy csak az ízéért igyam, akkor inkább iszok egy finom limonádét vagy télen teát. 19/L

Senkit nem ismerek a környezetemben hasonló nézetekkel, úgyhogy remélem ide sok "antialkoholista" ír majd, és felderül a kedvem, hogy nem vagyok egyedül.

Ja, és kort, nemet is írjatok.



2020. júl. 18. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

...mer' má' nincs itthon semmi... kikelni az ágyból meg túl másnapos vagyok...


:D

2020. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én iszom, de mértékkel. Bár amit én szeretek inni, azt nem szokták alkoholnak minősíteni...lényeg a lényeg, részegségig sosem jutok el, nem is akarok. Szimplán azért, mert nem egyezik az értékrendemmel, az elveimmel a túlzott alkoholfogyasztás. Meg semmi jó nincs benne. Én nem akarok a saját hányásomban ébredni, másnapos sem akarok lenni, meg aztán ki tudja, mit csinálnék részegen...szóval inkább nem viszem túlzásba.
2020. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
79%

A barátom egyáltalán nem fogyaszt alkoholt,soha nem ivott még és nem is szeretne. Amikbe belekóstolt egyik sem ízlett neki,nem szereti az alkohol ízét,a részegség is taszítja.


Én néha megiszok egy-egy sört, ha valahova beülünk akkor koktélt, esetleg egy kis pohár whiskyt vagy vodkát baráti társasággal. Évente kb 3-4 alkalommal fordul ez elő, de igazán részeg soha nem voltam még alkoholtól. Szerintem nemtől függetlenül "csúnya" ha valaki részeg, plusz tudom, hogy nagyon kiszolgáltatottnak érezném magam részegen, ezt nyilván nem szeretném.


(22 évesek vagyunk mindketten)

2020. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert rossz hatással van rám, 1 sör után is depressziós leszek egy teljes napig. Szóval nem éri meg. 2-3 havonta megkívánok és meg is iszok egy sört, de csak akkor ha tudom, hogy másnap semmit nem kell csinálnom, sehova nem kell mennem.
2020. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Iszok. Viszont soha nem voltam részeg. Az alkohol fogyasztás nem = a részegséggel. Gasztronómiai okokból iszom inkább. Francia pezsgő (Moët, Louis Roederer szeretem), whiskey, különleges pálinkák (pl feketeribizli), ilyesmit szoktam. De mindig mértékkel!
2020. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen nem szeretem, nem esik jól.
2020. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Többféle oka van.1./a párom nem iszik, mert állandóan vezet(nekem nincs jogsim),egyébként is sokat ég a gyomra, alkoholfogyasztás mellett főleg.2./ csak alkalmakkor innék, ha van valami összejövetel, de akkor is elég hülyén néz ki, hogy én iszom, ő meg nem.És már minimális alkoholfogyasztás mellett is érezni az ember leheletén és a bőrén is.3./ különben nem is vagyok jó viszonyban az alkohollal,inkább egy finom süti, mint egy likőr, a pálinkafélék eleve már gondolatilag is brutál,a bort és a sört meg egyáltalán nem szeretem.Kb ennyi. Nagyon finom koktélokat lehet készíteni alkoholmentes változatban is.
2020. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az túlzás, hogy nem fogyasztok alkoholt. 1, nagyon maximum 2 pohárral vagyok hajlandó meginni. De inkább kerülöm az alkoholos programokat, ha tehetem.


Ittam már eleget. 25 éves vagyok, már nincs az az érzés, mint mondjuk 17 évesen, hogy "jaj de izgi megyünk alkoholt inni". Egy funkcionális felnőttnek szerintem nem az a nagy élmény, hogy 1-2 korsó sörnél még fel van dobva a beszélgetés hangulata, utána elveszíti a beszélgetés fonalát, aztán alig tud járni, aztán másnap meg szenved, de közben örül a fejének, hogy de vicces volt a buszmegállóban hányni hajnalban.


Egyébként rossznak tartom, hogy mi vagyunk Európában az egyik legalkoholistább ország (és mellesleg az egyik legdohányosabb, és az egyik legelhízottabb, stb.) mégis ekkora kultusza van az alkoholnak. Most sarkítok természetesen, de vegyünk teljesen ellentétes típusú magyarokat: Egy népnemzeti boomernek alap, hogy a bor, a kerítésszaggató pálinka és a Csíki Sör fogyasztása hazafias kötelesség. Egy urbánus fiatal az Instagramról szintén ugyanúgy fogja szeretni az alkoholt, csak mondjuk valami fantázianévvel bíró koktélt iszik vagy kézműves sört.

2020. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk ez elég fogós kérdés, keresek is valamit...
2020. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholról teljesen lemondtam 2019. január 31-én, amikor a mama meghalt. Úgy gondoltam, hogy a gyászhangulatban különösen rossz hatással lenne rám. Az eredeti fogadalom egy évre szólt, amit idén az évfordulón még egy évre meghosszabbítottam. Ha majd a hangulatom az évfordulón is megfelelő lesz, akkor majd újra engedélyezem magamnak az alkalmi alkoholfogyasztást.
2020. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!