Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Diszkriminálják a környezetedb...

Diszkriminálják a környezetedben az időseket? Akár pozitív, akár negatív irányban.

Figyelt kérdés
A szakdolgozatomhoz gyűjtök véleményeket, szerintetek az idős (50, 60 év feletti) embereket az élet mely területein diszkriminálják? Mi a véleményetek az idősekről? Hogy álltok az aktív időskor kérdéséhez?
2010. aug. 3. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

szerbusz, 50 azért még nem olyan idős, hogy ide tartozzon. 60 év felett beszélhetünk erről, persze a szar életmódnak amit az ország nyújt, sokan 50-55 éves korban már "öregnek" tűnnek.


természetesen diszkriminálják nálunk meg mindenhol.


amúgy ez egy ingoványos talaj kicsit, mert megoszlanak a vélemények, de talán a legnyugisabb kérdés még. Ha pl kisebbségekről kérdeztél volna, akkor az egy nagyon heves vitt szülne, megjegyzem joggal.

az idős emberek évezredek óta léteznek és évezredek óta kapnak diszkriminációt, így ez többségében az emberekbe ivódott már és elfogadottabb, és szerintem jogosabb is, mármint a pozitív része.


először nézzük az emberek részéről kapott diszkriminációkat:


talán amivel a leggyakrabban találkozol, az a lekezelés. Ha egy idős emberrel másképp beszélsz, azért mert idős, azzal diszkriminálod negatívan (továbbiakban dszkr. had rövidítsek).


Ha egy idősnek ajtót nyitsz, vagy előreengeded, átadod neki a helyedet a buszon, ez is diszkr. csak pozitív, megjegyzem ez szerintem elfogadott és jogos.


ha a munkahelyen kevesebb munkát kap ugyanarra a pénzre mint az erős pista, akkor az is pozitív diszkr. (viszont negatívan diszkr. a pista felé) amúgy a legtöbb pozitív diszrk. generál egy másik félnek negatív diszrk.-t, csak nem mindegy, hogy mekkorát és milyet.


Ha a munkahelyre nem vesznek fel valakit mert idős, és ez eléggé gyakori manapság, az is negatív diszkr. nem is kicsit.



Nézzük az állami diszkriminációkat:

minden olyan igazolvány vagy kártya amivel kedvezményeket vehetnek igénybe, az pozitív diszkr. feléjük, ebből kifolyólag a tömegközlekedéseken kapott kedvezmények is.



véleményem az, hogy az állami pozitív diszkr. az idősek felé ha nyugdíjasról van szó, akkor elfogadom. Nagyon sokan ledolgozták az életüket azért, hogy most visszakapjanak valamit.


ugyanígy a pozitív diszkr.-t is elfogadom az emberek részéről, de nem szabad elfelejteni, hogy ez egy gesztus.

Sok idős visszaél vele. Hallottam már sztorikat ahol az idősnek átadták a helyet, utána meg szidta a fiatalokat. Legközelebb már nem adták át neki, érthető módon.


a munka téma talán a legrosszabb szitu. Apám 55 éves, nem nevezhető olyan idősnek, szal nem bottal járkál. van egy kis agybaja, vagyis sokszor hülye a viselkedése, de munka területen azért okés. 30 évet húzott le egy helyen, és mondogatom neki, hogy rohadtul vigyázzon, nehogy okot adjon arra, hogy kirúgják (vízműveknél melózik oszt azt megvették régebben részben a külföldiek és folyamatosan építik le az embereket). ha kirúgják, akkor sehol nem fog melót találni, sehova nem kell egy 55 éves ember, de már a 40 évesnél is húzzák a munkáltatók a szájukat.

2010. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem a nagymamám 88 és fél éves,és a lépcsőházból,ahol lakik sokan hozzá hordják pl.a nadrágot felvarratni,és mind a 8 dédunokájának varrt párnát(1 hónapja). Tisztelik,hogy nem búsul,hogy idős,és én is arra nevelem a két fiam,hogy ez normális hozzáállás az idősekhez. Remélem segítettem!
2010. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen. :) Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. aug. 6. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!

nekem édesanyám 54, édesapám 58, annak ellenére hogy én még nagyon fiatal (13) vagyok.:-D személy szerint ugyanúgy ugyanazt a tiszteletet megadom az idősebbek felé, mint a kortársaim felé (akár egy bolti eladó, akár egy főigazgató, akár egy tanár, akár egy miliárdos, akár külföldi). (mint ahogyan elvárom én is) szerintem a tisztelet mindenkinek jár a belcsülés, de azt viszont utálom ha az idősebbek jönnek szzal, hogy ők többet "érdemelnek", mert már többet teljesítettek. most ki tehet arról, h 15 v 95 éves?? amúgy meg mindenki volt egyszer fiatal, senki sem lépte át azt a korszakot.

ez csak az én véleményem. remélem segítettem. jó tanulást!:-D

2010. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, köszi szépen. :) Minden vélemény, élmény és szempont jól jön. ;)
2010. aug. 7. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!