Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt általános iskolai tanárom...

Volt általános iskolai tanárom, aki 9 évvel idősebb csak nálam, miért tegez le, amikor találkozunk, miközben elvárja, hogy őt magázzam? Mindketten 40 és 50 között vagyunk már.

Figyelt kérdés
Akkor kezdte a pályát, amikor mi nyolcadikosok voltunk, egy évig tanította az osztályt. Amikor találkozom vele az utcán, mindig feltart a süket dumájával meg a nosztalgiázásával, de úgy, hogy ő letegez, mintha még a diákja lennék, tőlem meg elvárja, hogy Tibi bácsinak szólítsam és magázzam. Normális az ilyen ember?
2020. aug. 26. 08:25
 1/9 anonim válasza:
100%
Valamiért fent akarja tartani ezt az alá-fölé rendelt diák-tanár viszonyt. Önértékelési problémák... Szerintem ne foglakozz vele, mond neki, hogy “szia Tibi bátyó, hogy ityeg a fityeg?” Egyáltalán tanít még?
2020. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Említsd meg neki hogy te is tegeznéd. Amugy minek beszélsz vele ha fáraszt? Felnőtt vagy nem kell mindenkivel jópofizni...
2020. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Szerinted mi a normálisabb: volt tanár-diák 20 év múlva kinn az utcán tegeződnek - vagy inkább az, hogy tanár tegez, diák magáz/önöz ? Szerintem az utóbbi.
2020. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úristen, utolsó, te leragadtál a középkorban??? A diák csak addig diák, amíg az iskolában tanul. Itt már két felnőtt, középkorú emberről van szó, akik között nincs is nagy korkülönbség.
2020. aug. 26. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Nagy tévedésben vagy, amit a volt tanárod magatartása is igazol. Ez olyan, mint amikor egy édesanya azt mondja: hiába 50 éves a fiam, örökké a fiam marad... Neked is a tanárod mindig tanárod marad.

>> két felnőtt, középkorú emberről van szó, akik között nincs is nagy korkülönbség >>

Ki mondta, hogy két hasonló korú felnőttnek tegeződnie kellene ? A tegeződés egy bensőségesebb, barátibb kapcsolatot jelent - ezért is van szabály arra: ki kezdeményezhet, ki nem.

2020. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez orbitális ökörség. A tanárom csak addig a tanárom, amíg tanít és én függök tőle. De ha a függő viszonynak vége, már nem a tanárom többé. A csendőrpertu a primitív emberek érintkezési stílusa.
2020. aug. 26. 19:41
 7/9 anonim válasza:
69%
Szerintem igazad van. Ha már felnőttél és nem a tanárod, akkor vagy neki is át kellene váltania magázódásba vagy felajánlani, hogy tegezd. Abszurd, hogy egy felnőtt embert egyoldalúan tegez arra hivatkozva, hogy 30 évvel korábban egy évig tanította.
2020. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Mondta, hogy magázd, vagy miből gondolod?

Oké, hogy egy 20-30 évvel idősebb embert nem tegezel le, ha nem ajánlja fel, de 9 év az semmi, munkahelyen is automatikusan letegez az ember egy ennyivel idősebb kollégát akkor is, ha először találkozik vele, mert másik településen dolgozik. A tiszteletet meg lehet adni tegezve is. Az idősebbekkel én is úgy beszélek, hogy "szia, Sanyi bácsi".

Ha mondta is a magázást, akkor te mindig "felejtsd el", és tegezd. Ha szóvá teszi, mondd, hogy neked mindig is problémát okozott megjegyezni, hogy kit tegezel, meg kit magázol, aztán magázd onnantól. De ha legközelebb találkoztok, tegezd le megint... Ha ezért megsértődik, akkor sértődjön meg.

2020. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Hogy lehet hogy meg mindig emlekszik rad tobb mint 30 evvel kesobb, ugy hogy csak 1 evig voltal a diakja?

En sok tanaromnak a nevet sem tudom mar akik csak 1 evig tanitottak es ok sem emlekeznek ram.


Tegezd le es ha nem tetszik neki akkor legkozelebb nem faraszt a hulyesegeivel az utcan

2021. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!