Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a "nénizésről"?

Mi a véleményetek a "nénizésről"?

Figyelt kérdés
Egyáltalán: van-e ma néni? Ha igen, kire lehetne ezt mondani?
2010. aug. 5. 21:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

16:54esnek írom


13 évesen Te egy kisgyereknek néni vagy. Vagy ők még baba, néni, bácsi megszólítást használják.


Neked nem tetszett, de ha lesz gyereked,akkor 3-4 évesen a játszótéren egy 13 évesnek azt fogja majd mondani ha odagurult a labdája, hogy néni. Nincs ebben semmi rossz.



A kérdésre válaszolva pedig szerintem nincs a nénizéssel semmi baj. A szomszédom Rózsika NÉNI. Picit fura lenne úgy mondani neki, hogy Rózsika asszony, vagy Rózsika hölgy.


Mellesleg jó pár év múlva nekem is azt fogják mondani a kis gyerekek, hogy Andi néni, nem pedig azt, hogy Andi nő, vagy bármi más...

2010. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
én általában csak a szomszédomat "nénizem" ő már 90 éves. Rózsa néninek hívom xD.
2010. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én csak a nagyon időseket szólítom így kedveskedve.
2010. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!