Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért és honnan van Magyarorsz...

Miért és honnan van Magyarországon élő ázsiai gyerekeknek nyugati becenevuk?

Figyelt kérdés

A szülők találják ki nekik még kicsi korukban, vagy ők sajat maguknak, amikor már nagyobbacskak? Mekkorak?

És miért? Azért, hogy a gyerek könnyebben beilleszkedjen? Vagy mert annyira bénán ejtenénk ki az eredeti nevüket mi, nyugatiak, hogy úgy kiejtve alig ismernének rá, esetleg mást is jelentene úgy, hibásan kiejtve?



#név #Vietnám #Becenwv
2020. okt. 6. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Magyarország passz, de gondolon uyanaz, mint itt Angliában.

Több ázsiai származásút ismerek, mindnek van angol neve, pláne, ha itt született, plusz egy ázsiai is..az angolt használják, mivel itt élnek.

2020. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mások is élnek a saját nyelvteruletukon kívül, mégse használnak más nevet. Ők miért?
2020. okt. 6. 23:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Pont azért, amiért néhány magyarnak is nyugati nevük van.
2020. okt. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Eltaláltad, főleg a tonális nyelveket beszélőknél van ez. A tonális nyelvekben nagyon nem mindegy hogyan hangsúlyozod a szót, mert több jelentése is lehet. Nekünk kiejteni ilyen neveket alapból is nehéz, hát még úgy, hogy az emelkedő és ereszkedő tónusokra is figyeljünk. Az itteni kínaiaknál gyakran látni, hogy van egy ázsiai vezeték és kereszt nevük, meg egy nyugati keresztnevük. Az a nyugati név általában hasonlít az ázsiai nevükre valahogy. Például Lu Zao - > Luca, Yo - > Joe, Wei Li - > Viki.
2020. okt. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"azért, amiért néhány magyarnak is nyugati nevük van"

De az más, az divat, es nekik (a divat miatt, de) tényleg az a nevük. Akikről én beszélek, nekik viszont nem hivatalos nevük, csak becenév.

2020. okt. 7. 05:53
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es,akkor jól gondoltam. 🙂

De mikortól lesz nekik ez az új nevük? És ki adja nekik? Egy 12 éves gyerek neve saját maga által választott név vagy a szüleitől van?

Különben akiket én ismerek, azoknak a nyugati keresztnevuk nem hasonlít az eredeti nevük kiejtesere.

2020. okt. 7. 05:59
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
A magyarok elkezdtek magyar beveneveket ráaggatni a kínaiakra, és - mivelhogy nekik nincsenek emberijog-védő alapítványaik- úgy érezték, hogy ez ellen nem tudnak semmit tenni, így hát inkább tudatosan használni kezdték ezeket a neveket, sőt, a gyerekeikét már saját maguk választották ki. Én a '90-es évek elején dolgoztam egy elegáns kínai étteremben, ott a kínai kollégák kb. felét neveztük el -nem tudom mi alapján-, Laci, Linda, Jocó nevekkel, és ők nagyon hamar magukénak tudták az új nevüket, bemutatkozáskor is használták. Akiket nem neveztünk el, azok maradtak továbbra is, Chen, Lee, Wang, saját magukat nem nevezték át.
2020. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

6.


Nem muszáj hasonlítania, nem mindenki csinálja úgy.

Hivatalosan is lehet ez a nevük, de lehet csak becenév is. Az előbbiben a szüleik adják nekik a nevet. Magyarországon ez nagyon elterjedt, hogy születéskor adnak egy magyar nevet is a gyereknek. Például egyik ismerősöm vámos. Ő dolgozik sok kínaival. Az egyikre csak kínai Tomiként szokott utalni.

Egymás között a kínai nevüket használják, magyarokkal meg a magyart, de ez sem mindig így van.

2020. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.

Akiket én ismerek, azoknak van hivatalos angol nevük is, meg ázsiai is.

Nem csak elnevezték őket/magukat.

2020. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem esete válogatja. Nekem pl. van ismerősöm, aki magyar, viszont a párja izraeli. A hivatalos nevük a gyerekeiknek héber, de mivel itt élnek, úgy gondolták benne van a pakliban, hogy nem nézik jó szemmel a nem magyar nevet vagy nem tudják megjegyezni, ezért lett nekik nem hivatalos magyar nevük is. Gondolom, sok ázsiai családnál is ez van. Ahol meg nem, ott simán rájuk ragadhat óvodás, kisiskolás korukban a haveroktól (vagy rosszabb esetben felnőttektől), akik nem tudják megjegyezni vagy félrehallják. Vagy csak poénból adják nekik, mint ahogy sok magyar tininek van angol beceneve, mer' az épp menő (Nikolettnek Nicole, Katalinnak Katie, Józsefnek Joe stb.).
2020. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!