Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pár kérdéssel lejjebb volt...

Pár kérdéssel lejjebb volt egy nénizéssel kapcsolatos kérdés. Szerintetek miért néniznek vagy bácsiznak valakit a vezeték nevén?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennek semmi oka nincsen, csupán így ragadt rá. :)

Például engem is a vezeték nevemen szólítottak egész életemben az ismerősök, kivéve a rokonok. "A Kovács"

Én szeretem ezt és gondolom később is majd "Kovács bácsi" leszek. :D

2010. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát én jobban örülnék, ha öregkoromban a keresztnevemen bácsiznának. De most még a tegezést szeretem. 35 éves vagyok.
2010. aug. 8. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert így illendő. Ha valaki már nem fiatal,nem boztos,hogy szereti,ha keresztnéven szólítják. Legfeljebb azok,akikkel közeli kapcsolatban áll. Ha majd te is idős lesezl,téged is zavar,ha egy fiatal kersztnéven szólít és tegez.
2010. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 19:57-es: az nem biztos (söt inkább valószinütlen), hogy a mai fiatalokat/középkorúakat zavarni fogja, hogy idös korban tegezik, illetve keresztnéven szólitják a fiatalok, mert nekik az lesz akkor is a természetes.

A mai idösekkel kapcsolatban viszont igazad van, ök ezt szokták meg.

2010. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En ugy emlekszem hogy mikor fiatal voltam, legtobb oregek kersztnevet nem is tudtuk biztosra. Igy volt a biztosabb, hogy vezeteknev bacsi/neni. Ha anyu a szomszedot kollarnenak hivta, akkor termeszetes volt, hogy en meg Kolarneninek. Ha anyu Marikanak mondta, akkor Marika neni volt nekem. Igy kellett, igy voltunk megszokva, es igy volt illedelmes. Sot meg oreg fejjel sem mondjuk maskent, rajuk ragadt, sok pertu utan is nenik, bacsik maradnak.
2010. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt én értem, hogy az idősek néni és bácsi, de a keresztnéven sokkal kedvesebb. Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 11. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!