Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetés helyett lehet mást...

Temetés helyett lehet mást választani?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti, még elég fiatal vagyok ehhez, többnyire nagyszülők vidéki temetésén jártam, illetve egy fiatalabb rokonomén.


Felmerült bennem, hogy ha egyszer meghalok, akkor semmilyen körülmények között nem szeretnék egy díszes koporsó bezártságában a föld mélyén rovarok és férgek tápláléka lenni. Sőt, abszolút nem szeretnék ilyen rituális szertartást sem, ahol valami prédikátor - akinek fogalma sincs, ki voltam - papol a bőgő tömegnek jézuskrisztus tanításairól, meg arról, hogy már mennyivel jobb helyen vagyok. Frászt, éppen olvadok a fagyasztásból. Amúgy is, ateistának vallom magam, úgy is élek és eszerint szeretnék majd meghalni.


Szóval nem, nem szeretnék a föld alá kerülni. Sírköveket, emlékhelyeket sem akarok, mert csak a felesleges meló van vele. Drága is, meg aztán szerencsétlen gyerekeim járhatnának gazolni.


A lényeg. Lehet olyat kérni, hogy csak úgy hamvasszanak el aztán szórjanak szét? Nem érdekel, hogy hova, meg az sem, hogy másik három hullával együtt égettek el, de nem szeretnék a temetőbe kerülni.



2020. nov. 5. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Reméljük neked nem lesznek gyermekeid. Már megszüntették szerencsére, hogy csak úgy, bárhol elszórják a hamvakat.
2020. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A temetőben is szétszorjàk. Vízsugàrral. Pesten már 20 éve is volt ilyen
2020. nov. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1


Az első mondatot kifejtenéd bővebben? Akinek más a felfogása mint a tiéd az ne csináljon gyereket soha? Jó lehet veled együtt élni.

2020. nov. 5. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, biztos savanyu neki a szolo.

Kerhetsz hamvasztast, a romjaid megkapja a csaladod egy pofas kis urnaban, ok meg ott szorjak szet, ahol akarod vagy jonak latjak. Vagy meg is tarthatjak akar.

2020. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvasd a #4 választ, a többivel ne foglalkozz. Írhatsz erről végrendeletben is.
2020. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyes kicsit el van tájolva. Nálunk bonyolult okokból nem sikerült eltemetni a nagynénémet és az urnája két évig állt a polcon, mielőtt sírba tették. Egy barátom hamvait mi szórtuk szét jelöletlenül, mert tőle is távol állt ez a fajta konzerválás. Egy fát ültettünk az emlékére. Idős kollégám hamvait temető szóróparcelláján szórták szét, ahova szintén jelöletlenül kerülnek a hamvak.
2020. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hamvakat kiadják, szét lehet szórni pl mezőn, hegyen, réten, tavon...
2020. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút jól gondolkozol. Megőrülök huszonéves korom óta az anyám, testvérem, nagyszüleim sírjától. Nagyszüleim legalább fedett sírt csináltattak, de anyámék sírja beültethető. Őrület, hogy huszonéves korom óta ezzel kell foglalkoznom. De ott van az is, hogy meg kell ezeket a sírokat váltani úgy 25 évente. Én most még persze megváltom, de a dédszüleimével nem foglalkozom, azt se tudom, hol vannak és az én nagyszüleim sírjával se fognak foglalkozni a dédunokák. Ezért aztán felesleges volt milliós síremlék, hogy aztán ugyanúgy egy közös szeméttelepen végezzék a kihantolt maradványaik, amikor már nem lesz egyetlen rokon se, aki számon tartaná a sírjukat.
2020. nov. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!