Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítsam meg az...

Hogyan szólítsam meg az osztályfőnökömet emailben?

Figyelt kérdés
Már 1 éve ismerem, ezért kicsit furcsán érezném a kedves tanárnő megszólítást... vagy szerintetek az a legjobb?
2010. aug. 10. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Tisztelt Tanárnő!
2010. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én így szoktam....
2010. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Lehet így is:


Tisztelt (vezetéknév) (keresztnév)!

2010. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül se a vezetéknév-kersztnév kombinációt, mert három évre elvágod magad ezzel a tahósággal. Tisztelt Tanárnő (nagy betűvel), ez a tanárnők normális megszólítása. De nyugodtan lehet Kedves Tanárnő! is, ha jó a viszony.
2010. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, hogy nem középiskoláról van szó, de anno az egyetem úgy szólítottuk volna meg a tanárainkat e-mail-ben, levélben hogy Tisztelt Tanár úr/Tanárnő vagy Professzor Úr, akkor lett volna világ vége. Szerintem egyáltalán nem tahóság. A munkahelyeden se azt írod majd a főnöködnek, hogy Tisztelt Főnököm! :)
2010. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig az egyetemen is úgy kell szólítani! A munkahelyen pedig hivatalos levélben Tisztelt Igazgató Úr/Osztályvezető Úr! stb. Nem főnök úr, ne röhögtesd ki magad! Tanulmányozd egy kicsit az etikettet!
2010. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de ez még nem egyetem,nagyokosok,jó a tisztelt/kedves tanárnő,majd az egyetemen írod máshogy
2010. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pedig nálunk akkor is elvárták, hogy írásban a nevükön szólítsuk meg Őket! Az okés, hogy amikor kérdeztél valamit, akkor Tanár Úr és Tanárnő volt a megszólítás. Te meg ne ragaszkodj ennyire az etikett könyvhöz, mert a gyakorlat sok mindenben eltérhet az elméleti dolgoktól. Egy kérdés: hogyan szólítanád meg a közvetlen felettesed egy hivatalos levélben, aki se nem igazgató és se nem osztályvezető, se nem csoportvezető. Egyszerűen csak a felettesed.
2010. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a felettesem, akkor van valamilyen rangja. Beosztása mindenkinek van. Ha a portás, akkor Tisztelt Portás Úr!
2010. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát azt, hogy tisztelt főnőköm biztos nem írnám megszólításba, hanem esetleg Tisztelt Főnök Úr/ Igazgató Úr!

Szerintem az röhejes lenne (bár lehet az etikett könyv így írja), hogy Tisztelt Kovács Gyula!

Nyilván egyébként ha ismerjük egymást szólítom valahogy és azt alkalmznám e-mailben is. Például a fönökömet Sziszinek hívom, mert már 4 éves korunk óta vagyunk barátnők, sem azt nem írom neki, hogy Tisztelt Kovács Szilvia/ Sem azt hogy Tisztelt Főnökasszony!- bár már volt erre is példa, amikor nem csinált meg valamit. Na mindegy.


Szerintem a legjobb a Tisztelt Tanárnő! (egyetemen is) Mi így szólítottuk élőben is a rektort meg a dékánt is. Mert a keresztnév azért túl személyes, a vezetéknév meg túl merev. És ha valakire utaltunk akkor pedig vezetéknév hozzátéve tanárnő, tanát úr.

2010. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!